İngilizce Çeviri ve İngilizce Tercüme

İngilizce Çeviri ve İngilizce Tercüme

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi dünya dili İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri konusunda uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme alanında dünya markası olmaya ilerliyor.

İngilizce dünyanın ortak dili olmakla beraber teknoloji, bilim, sanat, edebiyat, uluslararası ticarette de tercih edilen ilk dil olmaktadır. İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri ile ilgili akla gelen tüm sorulara yanıt vermeye çalıştık.

İngilizce Yeminli Tercüme Nedir?

İngilizce Türkçe tercüme ve çeviri işlemi yapılmış evrakların İngilizce yeminli tercüman tarafından ıslak kaşe ve imza yapılarak belgenin resmiyet kazanmasıdır.

İngilizce Noter Onaylı tercüme Nedir?

İngilizce yeminli tercüme işlemi tamamlanmış olan evrakların noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesidir. Tasdik edilen İngilizce noter onaylı tercüme evrakının bir nüshası noterlik makamında arşivlenir.

İngilizce Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

İngilizce Türkçe arasında yazılı İngilizce tercüme ya da sözlü İngilizce tercüme yapabilen ve bunu lisans diploması ya da dengi bir belge ile ispat edebilen tercümanların noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek zabıt çıkarması işlemidir.

Bu aşamadan sonra İngilizce yeminli tercüman müşteri talebi doğrultusunda İngilizce tercüme yaptığı evraka ıslak imza kaşe yaparak evraka resmiyet kazandırabilir.

İngilizce Tercüme ve İngilizce Yeminli Tercüman Arasındaki Fark Nedir?

İngilizce yeminli tercüman, müşteri ya da kurum talebi sonrası tercüme yaptığı evraka ıslak imza kaşe yapabilir ya da sonrasında noter onaylı tercüme olarak düzenlenebilir.

Ancak İngilizce tercüman tarafından tercüme edilen evraklar yemin zabıtı olmadığı için herhangi bir imza ve kaşe uygulaması yapamaz.

Sözlü İngilizce Tercüme ve Çeviri Nedir?

İngilizce tercüman tarafından en az iki taraf arasında İngilizce Türkçe tercüme işlemini sözlü yaparak taraflar arası iletişimi sağlamaktadır.

Sözlü İngilizce Tercüme Türleri Nelerdir?

 • İngilizce simultane tercüme
 • İngilizce ardıl tercüme
 • İngilizce fısıltı tercümesi
 • İngilizce Stenografi Tercüme
 • İngilizce Fuar Tercümesi

İngilizce Yazılı Tercüme ve Çeviri Nedir?

Yazılı bir ifadenin İngilizce ve Türkçe arasında bir dilden diğerine yazılı olarak aktarılması işlemidir.

Yazılı İngilizce Tercüme ve Çeviri Türleri Nelerdir?

 • İngilizce teknik tercüme
 • İngilizce tıbbi tercüme
 • İngilizce hukuki tercüme
 • İngilizce akademik tercüme
 • İngilizce ticari tercüme
 • İngilizce finansal tercüme
 • İngilizce kitap tercümesi

İngilizce Tercüme Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İngilizce Türkçe Türkçe İngilizce tercüme ve çeviri işlemi yapılırken elbette en önemli husus her iki dile çok iyi derecede hakim olmak gerekmektedir.

İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri yapmak sadece gramer bilerek ve kelimelerin anlamlarını sözlükten bakarak diğer dilde karşılıklarını yapmak değildir. İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri tamamen profesyonellik gerektirir. Dildeki kelime ve cümle oyunlarını, dil yapılarını, dilin kültürünü, tercüme yapılacak dokumanı ve dokumanın terminolojisini bilmek gerekir.

İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri işlemi yapılırken tercüme yapılacak dökümanın türünü iyi bilmek gerekir ve tercüme görevi terminloji konusunda uzman tercümana verilir.

İngilizce Tercüme Bürosu İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

İngilizce tercüme bürosu, kurumsal bir yapıya sahip olması sebebiyle öncelikle güven vermektedir. Ayrıca müşteriye seçenek sunma imkanı vardır. İngilizce tercüme bürosu ile çalıştığınızda yaptırmak istediğiniz yasal işlemler güvence altına alınır ve bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce tercüme, sadece okuduğunu anlamak ve bunu başka bir dilde yazmak olmaması sebebiyle özellikle bir kurum iseniz bireysel destek almak çözüm odaklı bir yaklaşım olmayacaktır.

İngilizce Tercüme için Neden Okeanos Tercüme?

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bir İngilizce tercüme bürosundan aranılandan daha fazlasını sunmaktadır.

Kaliteli bir İngilizce tercüme arayışı içerisindeyseniz Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme uluslararsı geçerliliği olan ve sadece tercüme sektörüne özgü hazırlanmış olan EN 15038 Hizmet Kalite Standartları sertifikası sayesinde İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri hizmetinde kaliteyi güvence altına alarak belgelendirmektedir.

Kaliteli İngilizce tercüme ve çeviri kurulduğu günden bu yana Okeanos Tercüme için vazgeçilmez önceliktir. Kaliteden ödün vermemeyi ilk günden bu yana benimseyen ve bunu tüm çalışanlarına da aktarabilen Okeanos bu yolda uluslararası kalitede hizmet vermektedir.

İngilizce Tercüme ve İngilizce Çeviride Teknoloji Okeanos Tercüme’de

Teknolojinin her sektörde olduğu gibi tercüme ve çeviri sektörüne katkıları yadsınamayacak boyuta ulaşmıştır. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi teknolojiyi şeffaflık ilkesi doğrultusunda işleyişine entegre etmiş ve son teknolojiye sahip müşteri paneli ile müşterilerin tercüme projelerinin akıbeti konusundaki endişesini ortadan kaldırmıştır.

İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!