İngilizce den Türkçeye Cümle Çeviri

İngilizce den Türkçeye Cümle Çeviri

İngilizce den Türkçeye cümle çeviri, günümüzde birçok ülke arasında iletişimin sağlanması adına geçer dil (linguafranca) olarak kabul edilen İngilizce pek çok alanda en çok kullanılan diller arasında baş sırayı çekmektedir. Bugün İngilizce bilimin, tıbbın, hukukun, internetin dilidir. Bundan dolayı İngilizce den Türkçeye cümle çeviri oldukça büyük önem teşkil etmektedir.

İngilizcenin günümüzde bu denli yaygınlaşması İngilizce den Türkçeye cümle çeviri işleminin de yaygınlaşmasına olanak sağlamıştır. Bu yönde çeviri talepleri oldukça artmış ve haliyle İngilizce den Türkçeye cümle çeviri işleminin düzgün bir biçimde gerçekleşmesi adına da çalışmalar hız kazanmıştır. İngilizce den Türkçeye cümle çeviri işlemi büyük dikkat ve hassasiyet gerektiren bir işlem olup, kaliteli bir biçimde gerçekleştirilmesi gereken bir edimdir.

İngilizce den Türkçeye cümle çeviri içinin düzgün bir biçimde sağlanabilmesi adına hem İngilizcenin hem de Türkçenin sözdizimsel yapısına ileri düzeyde hakimiyet gereklidir. Türkçede Özne Nesne Yüklem sıralaması mevcutken İngilizcede Özne Eylem Nesne (SVO) sıralaması bulunmaktadır. Türkçede yardımcı eylemler bulunmazken İngilizcede yardımcı eylemler mevcuttur. Bu gibi ölçütler doğru bilindiği takdirde İngilizce den Türkçeye cümle çeviri işleminiz kolaylaşacaktır. Ancak söz konusu bilgilere sahip olmaksızın İngilizce den Türkçeye cümle çeviri işlemi gözünüze kolay görünmeyecektir.

İngilizce den Türkçeye cümle çeviri işlemi için bir diğer ölçüt İngilizcede ifade edilmek istenen cümlenin tam olarak anlaşılıp Türkçeye o şekilde ifade edilmesidir. Doğru çeviri bir çeviri işlemi için olmazsa olmaz koşullardandır. Ayrıca İngilizcede özneyi ifade etmek için kullanılan I, You, She, He, They gibi özneler Türkçede bir cümlede eylemin sonunda şahıs eki olarak yer alabilirler. Yani İngilizce den Türkçeye cümle çeviri işleminin sağlanabilmesi için sözdizimsel, biçimbilimsel, anlambilimsel koşullar tam anlamıyla sağlanmalıdır.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi sözdizimsel, biçimbilimsel ve anlambilimsel ölçütleri tam anlamıyla karşılayarak İngilizce den Türkçeye cümle çeviri anlamında kaliteli, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir. EN15038 kalite sertifikası çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi uygun fiyat ve zamanında teslimat ilkesi doğrultusunda, müşteri talepleri ve ihtiyaçları çerçevesinde kendini yenilemekte ve geliştirmektedir.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin İngilizce den Türkçeye cümle çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir, info@okeanostercume.com.tr adresine e-postanızı gönderebilir, veya 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!