İngilizce Makale Çeviri

İngilizce Makale Çeviri

İngilizce makale çeviri işlemi uzman ve anadil düzeyinde dil bilgisine sahip akademik alanda deneyimlere sahip tercüman kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi evrensel dili İngilizce’de teknik, tıbbi, hukuki, finansal, ticari ve daha birçok farklı terminolojiye hakim tercüme ekibi ile hizmet vermektedir.

Sahip olduğu EN 15038 Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde tüm prosesini yürüten Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana departman sistemine benzer bir yapı ile tercüman kadrosunu kategorize etmiştir.

Bu kategorilerin en önemlilerinden biri de akademik makale çeviri işlemleridir. Özellikle İngilizce makale çeviri işlemleri konusunda profesyonel bir ekibe sahip Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi makale çevirisi nasıl yapılır sorusunun cevabını çok iyi verebilecek bir kiple hizmet vermektedir.

İngilizce makale çeviri teknikleri birçok terminolojiden farklı bir çalışma tekniği gerektirmektedir. Teknik tercüme gibi kelime kelime, moda mod bir çeviri gerçekleştirilmez. Ya da hukuki tercüme gibi uzun ağdalı cümle yapıları kurulmaz. Akademik makale çeviri işleminin genel geçer taslağı mevcut olsa da aynı zamanda özgün bir yapıya da sahiptir.

Türkçe İngilizce çeviri işlemleri gerçekleştirirken hedef kitlenin kültür, inanç, değer yargıları, yaşı, yaşadığı coğrafya gibi birçok kriter dikkate alınarak gerçekleştirilmelidir. İngilizce makale çeviri işlemi yapılır iken ise yurt dışı dergi ve yayın organlarında yayınlatılacağı göz önünde bulunarak tamimiyle profesyonel bir şekilde hedef yayın organı talepleri doğrultusunda düzenlenmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin kurulduğu günden bu yana önceliği müşteri memnuniyeti olup müşteri ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çeviri prosesini planlamaktadır.

İngilizce makale çeviri işlemlerinde de bu bakış açısını sürdüren Okeanos yerelleştirme düzeyinde kaliteli tercüme hizmeti sunmakta ve bunu uygun fiyatlarla buluşturmaktadır. Ayrıca müşteri talebi doğrultusunda yurt dışındaki editörleri tarafından yerelleştirme hizmeti de sağlanmaktadır.

İngilizce makale çevirisi hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!