İngilizce Metin Çeviri

İngilizce Metin Çeviri

İngilizce metin çeviri alanında Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme tarafından sağlanan profesyonel hizmeti geniş profesyonel bir ekip iş birliği ile yürütülmektedir.

İngilizce metin çeviri işlemi sadece İngilizce dilinin hakim olduğu ülkelerde değil dünyanın dört bir yanından talep görmekte ve Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, bu anlamda tüm dünya tarafından kabul gören kalite standartları çerçevesinde hizmet sağlamaktadır.

İngilizce Metin Çevirisi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

İngilizce metin çeviri işlemi yapılırken neler yapılması gerektiğini aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz;

  • Genel anlamda çeviri işleminin ilk noktası kaynak metni iyi analiz etmektir.
  • Kaynak dil ve hedef dil konusunda uzman tercümanları belirlemek gerekir.
  • Tercümanın hakim olduğu terminoloji alanına uygun projeler iletilmelidir.
  • İyi bir dil bilgisi ve iyi bir terminoloji tespiti yapılarak uzman kişilere yönlendirme yapılmalı
  • Tercüme işleminin ardından terimsel ya da terminolojik kontrol sağlanmalı
  • Dil bilgisi, gramer açısından kontrolleri sağlanmalı
  • Müşteri ihtiyaç ve talepleri doğru tespit edilmeli
  • Müşteri talepleri doğrultusunda planlama yapılmalıdır.
  • Bu işlemleri yaparken taahhüt edilen teslim tarihine sadık kalınmalıdır.
  • Gerekirse müşteri ile iletişime geçilerek gereken terim çalışmasının üzerinden beraber geçilebilir.

 

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi dünden bugüne sayısız İngilizce metin çeviri işlemi gerçekleştirilmiştir ve sahip olduğu EN 15038 Hizmet Kalite Standardı sertifikası sayesinde tercüme kalitesinde ilk günden bu yana istikrar sağlayarak yolunda ilerlemiştir.

Son teknoloji ve donanıma sahip müşteri paneli aracılığıyla şeffaflık ve güveni ortaya koyan Okeanos bu anlamda sektörün liderleri arasındaki yerini yıllar içerisinde muhafaza etmiştir.

İngilizce metin çevirisi evrakları duruma göre bazen İngilizce noter yeminli tercüme ya da İngilizce yeminli tercüme olarak talep edilmektedir. Bu anlamda gerek şirket kuruluşları, gerekse noterlik makamında noter yeminli tercüme işlemi kapsamında tercüman kadrosu ile anlık çözümler sağlamakta ve müşterilerine hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı tercüme hizmetini bir arada sunmaktadır.

İngilizce metin çevirisi farklı konular, farklı formatta dosyalar ve farklı firmalar tarafınca talep edilmektedir. Müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde kaliteli İngilizce metin çeviri işlemini standart haline getiren Okeanos aynı zamanda firma bazlı talep ve ihtiyaçlara göre de projelerin prosesini düzenleyebilmektedir.

İngilizce metin çeviri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0221 4521 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!