İngilizce Mütercim Tercümanlık

İngilizce Mütercim Tercümanlık

Dil bölümü mezunları ya da yabancı dil alanında meslek sahibi olmak isteyen birçok kişinin hayali İngilizce mütercim tercümanlık bölümünden mezun olabilmektir.

İngilizce mütercim tercümanlık bölümü mezunları sadece tercüme şirketlerinde değil hastane, dış ticaret firmaları, fabrikalar, bilişim şirketleri, kamu kurumları ve daha birçok farklı sektörde faaliyet gösteren kurumlarda iş imkanı bulabilmektedir.

Mütercim; yazılı bir ifadenin yazılı olarak başka bir dile çevirisini yapan, tercüman ise sözlü bir ifadenin sözlü bir şekilde farklı bir dilde ifadesini yapan kişidir. Mütercim tercümanlık bölümü ise bir dildeki ifadenin farklı bir dilde ifadesini hem yazılı hem sözlü yapabilen kişileri yetiştirmektedir. İngilizce mütercim tercümanlık bölümü mezunları Türkçe İngilizce arasında hem yazılı hem sözlü tercüme yapabilecek yetkinliğe sahip kişilerin yetişmesi anlamına gelir.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ingilizce mütercim tercümanlık bölümü mezunlarına istihdam, ingilizce mütercim tercümanlık bölümü öğrencilerine ise staj imkanı sağlamaktadır.

İngilizce mütercim tercümanlık bölümünden mezun olan kişiler diplomaları ile tercüme şirketlerine başvuruda bulunarak ya da noterliklerde yemin zaptı çıkararak yeminli İngilizce mütercim tercüman olarak çalışmalarına devam edebilirler.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tercüman kadrosunun büyük ve önemli bir kısmını anadil düzeyinde dil bilgisine sahip İngilizce mütercim tercümanlık bölümü mezunları oluşturmaktadır. Kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışma prensibini İngilizce mütercim tercümanlık bölümü mezunlarına da aktarmıştır.

Her yıl binlerce İngilizce mütercim tercümanlık bölümü mezunu çalışma hayatına adım atmak adına başvuruda bulunurken bir o kadar lise mezunu da İngilizce mütercim tercümanlık taban puanları araştırması yapmaktadır.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi İngilizce mütercim tercümanlık bölümü mezunlarına çalışmaları sırasında çeşitli program ve yazılım eğitimi de vermektedir.

İngilizce mütercim tercümanlık hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!