İngilizce Sesli Çeviri

İngilizce Sesli Çeviri

Dünyanın en çok talep edilen yabancı dili olan İngilizce dilinde ilk olarak kamu kurumlarında gerçekleştirilen işlemlerde sonrasında İngilizce sesli çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Dünyanın hemen her yerinde yabancı uyruklu kişilerin resmi kurumlarda ve kamu kurumlarında gerçekleştirdikleri tüm işlemlerde yeminli tercüman tarafından sesli çeviri yapılması gerekmektedir. Türkiye’de birçok yabancı vatandaşın şirket kuruluşu, nikah töreni, noterlik işlemleri, tapu dairesi, nüfus dairesi, vergi dairesi, adliye, mahkeme, hastane gibi birçok kamu ve resmi kurumda sesli çeviri yapılmaktadır. Nüfus yoğunluğu ve bilinilirlik oranından dolayı en çok talep edilen ilk dil ingilizce sesli çeviridir.

Resmi ingilizce sesli çeviri işleminin yanı sıra kongre, eğitim, toplantı, sempozyum, fuar, seminer organizasyonları gibi birçok organizasyonda da ingilizce sesli çeviri alanında ve konusunda uzman tercüman ekibi ile gerçekleştirilmektedir. İngilizce sesli çeviri; kulaklık, tercüme kabini, ses sistemi gibi ekipmanlar ile anlık simultane olarak yapılmakta, konuşmacının bir ya da birkaç cümlesinin ardından tercümanın çeviri yapması ve mikrofon dışında başka bir ekipman olmadan gerçekleştirmesi şeklinde ardıl olarak yapılmakta ve fısıltı, fuar tercümanlığı gibi alt dallara ayrılmaktadır.

İngilizce Sesli Çeviri Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sesli çeviri yapmak anlık gerçekleşmesi sebebiyle risk taşımaktadır.

  • Sesli çeviri yapacak olan tercümanın ingilizce sesli çeviri konusunda deneyim sahibi olması gerekir.
  • İngilizce konuşma ve anlama düzeyinin yüksek olması ve mümkünse konuşmacının aksanı konusunda bilgi sahibi olmalı ve anlama konusunda sıkıntı yaşamıyor olmalı
  • Sesli çeviri yapılırken konuşmacı ile senkronize çalışılabilmeli
  • Ekipman kullanılacak ise bir teknisyen etkinlik alanında hazır bulunmalı
  • İngilizce sesli çeviri yapılırken terminoloji konusunda uzman tercüman belirlenmeli ve tercüman ön çalışma yapmalı
  • İngilizce sesli çeviri yapılırken tercüman ve konuşmacı senkronize hareket etmeli ve tercüman beklenmeyen durumlarda hızlı çözüm üretebilmeli

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmalarını sürdürmekte ve ingilizce sesli çeviri alanında profesyonel bir ekiple hizmet vermektedir.

İngilizce sesli çeviri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!