İngilizce Tercüman

İngilizce Tercüman

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana birçok konuda olduğu gibi tercüman istihdamında da liderlik etmekte çok sayıda İngilizce tercüman istihdam etmiştir.

İngilizce evrensel bir dil olup oranı en yüksek tercüme ve çeviri dilidir. İngilizce’nin hakim olduğu diller ile Türkiye arasında yapılan projelere ek olarak İngilizce’nin egemen olmadığı ülkelerde de tercih edilen ilk yabancı dil olması sebebiyle her konuda ve alanda özellikle teknoloji dili olarak kullanılmaktadır.

Türkiye açısından da en çok tercih edilen yabancı diller arasında ilk sırada yer alması sebebiyle İngilizce tercüme en yaygın alandır.

İngilizce Tercüman Nasıl Olunur?

İngilizce tercüman nasıl olunur sorusunun cevabı ise ilk etapta düzgün bir Türkçe yazabilmek ve konuşabilmekle birlikte bunun yanı sıra anadil düzeyinde İngilizce bilmek ve yazabilmekte saklıdır. Bunların yanı sıra tıp, teknik, hukuk, finans, akademik, ticari gibi belirli başlı bir terminolojiye hakim olunmalıdır. Araştırmaya kendinizi geliştirmeye yatkın olmalı ve teknoloji ile aranızın iyi olması gerekmektedir.

Bunlar sadece İngilizce tercüman olarak çalışmayı sağlamakta ancak İngilizce yeminli tercüman ya da İngilizce adli bilirkişi olmak için bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

İngilizce yeminli tercüman olmak için;

  • Yemin zaptı çıkaracağınız noterliğin bağlı bulunduğu il sınırında ikamet etmek,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Yazılı ve sözlü İngilizce Türkçe tercüme yapabiliyor olmak
  • İngilizce yeminli tercüman adayının sabıka kaydının olmaması
  • En az bir alanda uzmanlaşmış olmak gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi İngilizce yeminli tercüman kadrosunu Beyoğlu 25. Noterliği ve Beyoğlu 58. Noterliği iş birliği ile gerçekleştirmektedir.

Ayrıca Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi şirket merkezinin bulunduğu Perpa Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilen İngilizce şirket kuruluşu ya da İngilizce noter yeminli tercüme işlemlerinde anlık ve profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi sektörde yeni var olmak isteyen ya da iş hayatına yeni başlayacak olan İngilizce tercüman adayları ya da İngilizce tercümanlık bölümleri öğrencilerine staj ve istihdam fırsatı tanımaktadır.

İngilizce tercüman olmak ile ilgili daha detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!