İngilizce Tercüme ve İngilizce Çeviri

İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce Tercüme, İngilizce Çeviri ve İngilizce Yeminli Tercüme Hizmeti

Günümüzde dünyanın ortak dili olarak konuşulan İngilizce ilk dönemde ortaçağda İngiltere’de konuşulmaktaydı. Şu anda dünya üzerinde milyarlarca insanın anadili ve ikinci dili olan İngilizce, Hint Avrupa dil ailesinin Batı Cermen dil grubuna aittir. 54 ülkede resmi dil düzeyindedir. İngilizce, dünya üzerinde ticaret, sanat, tarih, coğrafya, bilim, edebiyat, teknoloji gibi her alanda ilk sırada yer almaktadır. İngilizce edebiyat eserleri sadece İngiliz yazarlar tarafından değil dünyanın birçok ülkesinde birçok farklı anadile sahip yazarlar ve edebiyatçılar tarafından ilk dil olarak eser üretilmektedir. Yine de İngilizce edebiyat eserlerinin başında William Shakespeare’in eserleri gelmekte ve İngilizce konuşan dünya noktasında ilk sırada yer almaktadır. İngilizce’nin gelişimi 1400 yıllık bir sürece bağlıdır. Farklı formlara ve aksanlara sahip İngilizce temelde Amerikan İngilizcesi ve İngiliz İngilizcesi olarak iki aksanla öne çıkmaktadır.

Avrupa Serbest Ticaret Birliği, Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği ve Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği gibi birçok bölgesel ve uluslararası organizasyon, üyelerinin birçoğu anadil olarak İngilizce konuşmasa da organizasyonun tek çalışma dili olarak İngilizce’yi kabul etmektedir.

İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri Hizmeti

İngilizce, elbette hayatımızın her alanında olduğu gibi teknik anlamda da ilk sırada yer almaktadır. Global iletişimin ve teknik çalışmaların temel gereksinimi haline gelen İngilizce tüm teknik üretim, ekipman, cihaz, elektronik, otomotiv, teknoloji ve sayısız alanda ilk sırada tercih edilen dildir. İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce teknik tercüme ve teknik çeviri, teknik anlamda var olan tüm dökümanlarda global iletişimin ilk dili olması ve ilk tercih olması sebebiyle düzenlenmektedir. Çoklu döküman dilleri arasında ilk sırada yer alan İngilizce, ÇED raporu, teknik şartname, ar ge raporu, teknik faaliyet raporu, teknik belgeler, hakediş, fizibilite, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzu, teknik servis ve bakım kitapçıkları, teknik eğitim materyalleri, TSE ve ISO belgeleri, makine ve cihazların bakım ve onarım kılavuzları, TÜV sertifikası, CE belgesi ve kataloglarda İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce teknik tercüme ve teknik çeviri olarak gerçekleştirilmektedir.

İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce Ticari Tercüme ve Ticari Çeviri

Global ticaretin dili İngilizce... İngilizce her alanda olduğu gibi global ticaret anlamında ilk tercih edilen dildir. Öyle ki birçok firma yerel dilde ya da anadilden de öncelikli olarak bazı konularda ilk tercihlerini İngilizce’den yana kullanmaktadır. Global anlamda iş yapan firmalar; ticari belgeler, ticari yazışmalar, ticari faturalar, sözleşmeler, ihale evrakları, raporlar, ticari teklifler, raporlar, bankacılık evrakları, finansal belgeler, toplantı dökümanları, vekaletname, nevi değişikliği, kapanış belgesi, dolaşım sertifikası, ATA karnesi, ATR dolaşım belgesi, dilekçe tercümesi, sicil tasdiknamesi, toplantı notları, İK raporu, şirket sunumları, web siteleri ve ticari anlamda var olan sayısısız evrakta İngilizce Türkçe- Türkçe ingilizce ticari tercüme ve ticari çeviri işlemi uygulanmaktadır.

İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce Finansal Tercüme ve Finansal Çeviri

Finansal anlamda yapılan çok uluslu işlemlerde İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce finansal tercüme ve finansal çeviri işlemi gerçekleştirilir. Yabancı sermayeli şirket kuruluşları, sicil tasdiki, şubeleşme, franchasing, devir alım satım, ortaklık ve daha birçok işlem sırasında şirket finansal evraklarının ya da finansal kuruluşların global sahada iş yapma sürecinde ya da bireysel müşterilerin vize işlemleri sırasında İngilizce Türkçe- türkçe İngilizce finansal tercüme ve finansal çeviri işlemi gerçekleştirilir.

İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce Tıbbi Tercüme ve Tıbbi Çeviri

Tıp insanlığın varlığından bu yana teknoloji başta olmak üzere birçok etkene bağlı olarak değişip gelişmektedir. Dünyanın dört bir yanında İngilizce tıp anlamında yapılan tüm işlemlerin en yaygın ve ortak dilidir. İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri hizmeti ameliyat raporu, araştırma, tıbbi makale, web siteleri, hasta ve hastane dökümanları, heyet raporu, tomografi ve labratuar sonuçları, literatür kitapları, sözlükler, vademecum, prospektüs, formül gibi çok sayıda dökümanda bireysel ya da kurumsal anlamda tercüme işlemi yapılamaktadır.

İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce Medikal Tercüme ve Medikal Çeviri

Medikal cihaz ve ürünlerin üretim, satış, pazarlama, lojistik, kurulum, kullanım, tamir ve bakım gibi süreçleri için İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce medikal tercüme ve medikal çeviri işlemi yapılmaktadır. İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce medikal tercüme ve medikal çeviri işlemi sırasında doğru ve yerinde terminolojik kullanım ve uzman ekip tarafından tercüme işleminin gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır.

İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Hukuk, vize, evlilik, boşanma, şirket kuruluşu, eğitim, seyahat, teknik gibi birçok konuda her türden evrak müşteri talebi ya da ibraz edilecek kurum talebi doğrultusunda İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce yeminli tercüme ve yeminli çeviri olarak hazırlanmaktadır.

İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi yeminli tercümesi yapılan evrakın noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesidir. İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri, İngilizce Türkçe arasında yazılı ve sözlü çeviri yapabilen ve bunu lisans diploması ile ispat ederek noterde yemin zabıtı çıkaran tüm tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik, ilkeli ve değerlerine bağlı yaklaşımlarını uygun fiyat, kalite ve hız ile birleştirerek hizmet sunmaya devam etmektedir.

İngilizce yeminli tercüme, İngilizce tercüme, İngilizce çeviri, Perpa yeminli tercüme, Şişli yeminli tercüme, Perpa tercüme hizmetlerimiz için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!