İngilizce Türkçe

İngilizce Türkçe

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi İngilizce Türkçe çeviri konusunda kaliteli hizmeti uygun fiyat ve hız kriterleri ile bir arada sunmaktadır.

Dünyanın evrensel dili olması sebebiyle İngilizce Türkçe Türkiye’nin en çok talep edilen dil çiftidir. ingilizce türkçe dil çifti tercümesinin çok talep görmesi çok sayıda tercüman bulunması ve iş sirkülasyonuna bağlı olarak riskleri ve hata yapma payını ya da çeviri kalitesini düşürebilir. Bu durumu yaşamamak adına kurumsal tercüme şirketleri bir dizi önlem alırlar. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ise tüm İngilizce Türkçe tercüme işlemlerini uluslar arası düzeyde geçerli olan EN 15038 Hizmet Kalite Standartları yönergesine bağlı olarak yürütmektedir. Yurt içi ve yurt dışında sayısız başarılı projeye imza atmış Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme bu sayede global pazarda kurumsal marka değerinde hizmet sağlamaktadır.

İngilizce Türkçe doküman çeviri işlemleri gerçekleştirilirken nelere dikkat edilmeli ve çevirmenlerin özellikleri neler olmalı?

İngilizce Türkçe çeviri yapılırken;

 • Kaynak metin analizi iyi yapılmalı
 • Terminolojisi ve konusu belirlenmeli
 • Terminolojisi alanında uzman tercüme ekibi belirlenmeli
 • Tercüme sonrası kontrol ekibi belirlenmeli
 • Teslim tarihi tespit edilmeli ve tercüme aşamaları teslim tarihine göre planlanmalı

İngilizce Türkçe çeviri yapacak tercüman özellikleri;

 • Sorumluluk sahibi olmalı
 • Her iki dili anadil düzeyinde biliyor olmalı
 • Terminolojik alanda uzmanlaşmalı
 • Temel yazılım ve programları kullanabiliyor olmalı
 • Araştırmaya, yeni bilgiler edinmeye açık ve kendini geliştirmeye yönelik olmalı
 • Ekip içerisinde çalışma becerisi olmalı

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana tüm İngilizce Türkçe projelerinde müşteri memnuniyetini ön planda tutarak müşteri talep ve ihtiyaçlarına uygun planlamalar yapmaktadır. Tercüme hizmetinde güven ve şeffaflık sağlamak amacıyla müşteri paneli üzerinden son teknoloji ile hizmet sağlayan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi işleyişini etik değerleri ve ilkeleri üzerine inşa etmiştir.

Geniş ve uzman kadrosu ile çoklu kontrol sistemi ile ve kalite standartları rehberliğinde tekliften teslimata kadar tüm aşamaları büyük bir titizlikle yürütmektedir. İngilizce Türkçe alanında bireysel ve kurumsal, yurt içi ve yurt dışında geniş bir müşteri portföyü bulunmaktadır.

İngilizce Türkçe hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!