İspanyolca Tercüme ve İspanyolca Çeviri

İspanyolca dünyanın en çok konuşulan 3. dilidir ve İspanya’nın yanı sıra Latin Amerika ülkelerinde konuşulmaktadır. Ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinde en çok konuşulan İngilizce’den sonra 2. dildir.

İspanyolca, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Afrika Birliği gibi pek çok örgüt ve birliğin resmi dilidir.

İspanyolca’nın gelişmesi ve standartlarını oluşturmak amacıyla, 1951 yılında İspayolca Akademiler Birliği kurulmuş ve bütün akademileri bir çatı altında toplamışlardır. Günümüze kadar birlik bu amaç ile faaliyette bulunmaktadır.

İspanyolca dili Portekizce’ye çok benzerlik gösterir. İki dilden birisini bilenler çok kısa sürede biraz pratikle diğer dili de anlayabilir ve konuşabilir.

İspanya  İber Yarımadasında bulunmaktadır. Yanı sıra Akdeniz’de, Atlantik Okyanusu’nda ve Kuzey Afrika’da bulunan özerk yönetime sahip adaları da bulunmaktadır. İspanya, günümüzde  dünya üzerinde bulunan bütün ülkeler ile ilişkisi olan bir devlettir.

İspanyolca resmi dil olması yanı sıra, bölgesel olarak Katalanca, Galiçyaca, Baskça ve Aranese gibi dilleri de özerk bölgelerde konuşulmaktadır.

İspanyol ünlü kaşif Kristof Kolomb Amerikayı keşfetmiştir ve bilindiği üzere İspanya tarihinde Fenikeliler, Romalılar, Endülüs Emevileri ve bir çok medeniyetin hakimiyetinde bulunmuştur.

İspanya, günümüzde sanayi ve turizm gelirlerine dayalı dünyanın en gelişmiş 8. ekonomisine sahiptir.

Günümüzde, ticari işlemlerin, ihracat ve ithalat işlemleri, kullanım ve kurulum kılavuzları, sözleşmeler ve şartnameler, teknik dokümanlar, mahkeme kararları ve diğer hukuki metinler, medikal ve tıbbi dokümanlar, öğrenci evrakları, diploma ve transcript, bekarlık ve evlilik belgeleri, doğum ve ölüm belgeleri, pasaport, vekaletname, imza sirküleri, muvafakatname, ticaret sicil gazeteleri ve benzeri noter işlemleri, katalog ve broşür gibi tanıtım ve pazarlama materyalleri,  web sitelerinin çevirileri, tıbbi ve bilimsel makaleler ve pek çok konuda Türkçe İspanyolca çeviriİspanyolca Türkçe çeviri dil yönlerinde ve farklı dillerden İspanyolca dil yönüne, İspanyolca Tercüme, İspanyolca Çeviri ve İspanyolca yeminli tercüme ihtiyacı olmakta ve yapılmaktadır.

Şirketimizde profesyonel çevirmen ve yeminli tercüman kadrosu ile,İspanyolca Tercüme ve İspanyolca Çeviri hizmeti verilmektedir.

Çevirileriniz ve ayrıntılı bilgi için lütfen satış departmanımızı arayınız, 0212 221 45 21 / Dahili 15.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!