İspanyolca Yeminli Tercüme

İspanyolca Yeminli Tercüme, İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca Tercüme, İspanyolca Tercüme ve İspanyolca Çeviri Hizmeti

Salvador Dali, Picasso, Gaudi, Eduardo Chillida gibi sanatçılara ilham veren ülke İspanya bütünüyle tabloya benzer bir silüete sahiptir. Akdeniz ve Atlantik Okyanusu’na kıyısı olan İspanya, Batı Avrupa’nın en güzel ve büyük şehirlerine sahip hem köklü hem de eşsiz bir tabiatı kucaklıyor. Sıcak iklimi ve sıcak ikliminin insanlarına yansımasıyla sıcak insanların bulunduğu kültüre ve sanata olan düşkünlüğü sayesinde ziyaretçilerine sonsuz bir kütüphane deneyimi yaşatan İspanya, tarihi, kültürü, gastronomisi ve doğasıyla çok sayıda ziyaretçinin ve Türkiye’den de birçok kişinin uğrak yerlerindendir.

Barselona, Madrid, Cordoba, Granada, Sevilla, Valencia, Toledo, Bilbao, Ibiza, Cadız, Zaragoza, Mallorca, Malaga, Almeria ve Kanarya Adaları birçok kişinin gitmeyi düşlediği yerlerin başında gelmektedir.

Türkiye İspanya arasındaki ilişkiler barış, dostluk ve Ticaret Anlaşması’nın da imzalanması ile resmiyet kazanmıştır. İspanya’nın başlıca ticaret ortakları arasında; Fransa, Almanya, İtalya, Çin, İngiltere, Hollanda, Portekiz, Amerika Birleşik Devletleri’dir. Türkiye İspanya arasında 2017 yılında 6 milyar 308 milyon ABD Doları ihracat, 6 milyar 373 milyon ABD Doları ithalatımız gerçekleştirilmiştir. Başlıca ihracat ürünlerimiz arasında; otomobil, tekstil, eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar, karayolu taşıtları aksam ve parçaları, başlıca ithalat ürünlerimiz arasında; giyim ürünleri, kara ulaşım araçları, otomotiv sanayi ürünleri, tıbbi ilaçlar, kimyasal maddeler ve demir çelik ürünleri.

İspanya sermayeli 664 şirket ülkemizde faaliyet göstermekte, İspanya’da faaliyet gösteren 85 Türk şirketi bulunmaktadır.

İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

İspanya Türkiye arasında yaşanan tüm ticari ilişkilere bağlı olarak teknik dökümanların İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca teknik tercüme ve teknik çeviri yapılması gerekmektedir. Bu durumda katalog, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihazların broşürleri, ISO belgeleri, TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzu, bilgisayar ve teknik eğitim materyalleri, teknik faaliyet raporu, ar-ge raporları, teknik şartname ve ÇED raporları gibi dökümanların İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri yapılmaktadır. İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi gerçekleştirilirken doğru terim kullanımı, terminolojik bütünlük, cümlelerin kısa ve anlaşılır olması büyük önem taşımaktadır.

İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Hukuk sistemi tüm global iletişim kanallarının temelini oluşturmaktadır. Bu bağlamda iş, üretim, eğitim, mahkeme, şirket kuruluşu, alım satım devir işlemleri, vize gibi daha birçok süreçte İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca hukuki tercüme ve hukuki çeviri şlemi yapılmaktadır. Bu işlemler sırasında terim doğruluğu, terminolojik bütünlük ve hukuk sistemleri farklılıklarına bağlı olarak terminolojik farklılığa dikkat edilmesi gerekmekte ve İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri hukuk eğitimi almış bu konuda donanımlı ve deneyimli tercüme ekibi tarafından bu işlemler gerçekleştirilir.

İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca yemnili tercüme ve yeminli çeviri işlemi, tercüme edilen evrakın resmiyet kazanması sebebiyle talep edilmektedir. İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi yeminli tercüman tarafından yapılan çeviri evrakına kaşe imza yapılarak resmiyet kazanmasına bağlı olarak yapılmaktadır.

İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca Noter Onaylı Tercüme ve Noter Onaylı Çeviri

Birey veya kurum talebine bağlı olarak tercüme edilen evrakın yeminli tercüman tarafından yeminli tercüme işlemi yapıldıktan sonra noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesi işlemine İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi denilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme ilk günden bu yana etik ilkelerine bağlı, vizyon ve misyonlarına bağlı ve uygun fiyat, kalite, hız politikalarını bir arada birleştirerek başarılı projeler gerçekleştirmektedir.

İspanyolca Yeminli Tercüme, İspanyolca Türkçe- Türkçe İspanyolca Tercüme, İspanyolca Tercüme, İspanyolca Çeviri, Perpa yeminli tercüme, Perpa tercüme ve Şişli tercüme hizmetlerimiz, detaylı bilgi ve fiyat teklifi hakkında www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr ve 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşterilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!