İspanyolcayı Türkçeye Çevir

İspanyolcayı Türkçeye çevir

İspanya, Kolombiya, Arjantin, Peru, Venezuela, Ekvador, Guatemala, Küba, Bolivya, Kosta Rika, Şili, Meksika, Honduras, Uruguay, Paraguay, Nikaragua, Panama, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti ve El Salvador’un resmi dili statüsünde olan İspanyolca dünyada en çok konuşulan ikinci dildir. Böylesi fazla ülkenin resmi dili olup, bu kadar fazla konuşucuya sahip İspanyolca iş hayatında da büyük önem taşıyan dillerdendir. Ayrıca İspanya’nın Türkiye’nin ithalat ve ihracat yaptığı ülkeler arasında ilk onda yer alması İspanyolcayı Türkçeye çevir taleplerinin gelmesine zemin hazırlamıştır.

İspanya en kaliteli eğitimin verildiği ülkeler arasında baş sırada gelmektedir. Bundan dolayı Türkiye’den İspanya’ya çok sayıda öğrenci eğitim amaçlı olarak seyahat etmektedir. Aynı zamanda İspanya kültürüne hayranlık duyarak İspanya’da hayatına devam etmek isteyen ya da iş amacıyla İspanya’da ikamet etmek isteyen oldukça fazla insan bulunmaktadır. Tam da bu noktada İspanyolcayı Türkçeye çevir başlığı altında araştırmalar yaparak İspanyolca çeviri hizmetinden yararlanmak isterler. İspanyolca Türkçe kelimeler karşılığını ve gündelik hayatta nasıl kullanılacağı ile ilgili kısa kalıplar öğrenilmeye çalışılmaktadır.

Diploma, transkript, sağlık raporu, nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, doğum belgesi, medeni durum belgesi, aile cüzdanı, boşanma belgesi, apostil gibi belgelerin İspanyolcadan Türkçeye ya da Türkçeden İspanyolcaya çeviri işlemi oldukça sık talep edilmektedir. Bu tarz belgeler resmi kurumlar tarafından noter tasdikli ya da yalnızca yeminli tercüman kaşeli olarak talep edilebilmektedir. Bundan dolayı çevirisine büyük hassasiyet, özen ve dikkat gösterilmelidir.

Tüm bunların dışında daha önce sözü edildiği üzere İspanya Türkiye’nin ticaret ortakları arasında ilk onda yer almaktadır. Bundan dolayı ticari tercüme gereksinimi oldukça fazla talep edilmektedir. Şirketlerin birbirleriyle yaptıkları ithalat ve ihracatları raporlayan belgeler, birbirleri arasında yapılan anlaşmalar vb. işlemler için İspanyolca Türkçe çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin İspanyolca Türkçe çeviri, Türkçe İspanyolca çeviri hizmeti ve ücretleri ile ilgili olarak daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden bizlere ulaşabilir, 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!