İsveççe Tercüme ve İsveççe Çeviri

İsveççe Tercüme ve İsveççe Çeviri Hizmeti

İsveççe, İsveç ve Finlandiya’nın güney ve batı sahillerinde 9 milyondan fazla kişi tarafından konuşulan Hint Avrupa dil ailesinden Cermen dilleri kolundan İskandinav dilleri grubuna ait bir dildir. İskandinav dilleri arasında en çok Norveççe ile benzerlik gösteren dil, Danca ile biraz daha az, en az ise İzlandaca ile benzerlik gösterir. İsveç, Finlandiya ve Avrupa Birliği’nin resmi dilleri arasındadır ve Latin alafabesi ile yazılmaktadır.

Türkiye ve İsveç OECD (Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü) üyesidir. Türkiye’nin İsveç’e dair önemli ihracat ürünleri, tekstil, konfeksiyon ürünleri, motorlu taşıtlar, motorlu taşıt aksam ve parçaları, televizyon, buzdolabı, seramik ürünler olup başlıca ithalat ürünleri; demir çelik ürünleri, makine ve aksamları, elektrikli cihazlar, motorlu taşıtlar, ilaçlar ve diğer kimyasallardır.

İsveç’in en eski ve köklü üniversitelerinden biri olan Uppsala Üniversitesi’nde Türkoloji bölümü yaklaşık 170 yıllık bir tarihe sahiptir. Ayrıca Stockholm Üniversitesi’nde “Türkiye Araştırmaları Enstitüsü” açılmıştır. İsveç’te yaklaşık 115 binden fazla Türk vatandaşı ve Türkiye kökenli vatandaş bulunmaktadır.

İsveç’in başlıca ticaret ortakları; Almanya, Norveç, Amerika Birleşik Devletleri ve Danimarka’dır. 2017 yılı itibariyle Türkiye’de 399 adet Türkiye sermayeli şirket ve 10 adet temsilcilik faaliyet göstermekte ve firmaların yatırımları toplamda 300 milyon ABD dolarından fazla ve Türk yatırımcıların İsvceç’te yatırım oranı 99 milyon ABD dolarıdır.

İsveç Schengen vize sistemine dahildir. Başka bir Schengen ülkesine vize alan Türk vatandaşları İsveç’ten geçebilmektedir.

İsveççe Akademik Tercüme ve İsveççe Akademik Çeviri

Gelişmişlik düzeyi bu denli yüksek bir ülkede eğitim alabilmek birçok akademik kariyer hayali kuran ya da vizyon sahibi öğrencinin hayalidir. Eğitim ve akademik kariyer sırasında tez, ödev, akademik makale, araştırma, kitap ve dergilerin İsveççe Akademik Tercüme ve İsveççe Akademik Çevirisi yapılır. Akademik çeviri dosyaları türklerine ve konularına göre (psikoloji, felsefe, tarih, matematik, fizik, kimya, edebiyat) farklı gruplandırılmaktadır. İsveççe Akademik Tercüme ve İsveççe Akademik Çeviri dosyaları terminolojisine göre belirlenir ve uygun tercüme ekibine yönlendirilir.

İsveççe Tıbbi Tercüme ve İsveççe Tıbbi Çeviri

Tıbbi dökümanların, ilaç prospektüsleri, ilaç formül ve bileşenleri, tıbbi ve medikal cihaz ve ürünlerin İsveççe Tıbbi Tercüme ve İsveççe Tıbbi Çevirisi yapılır. İsveççe Tıbbi Tercüme ve İsveççe Tıbbi Çeviri tıp alanında eğitim almış kişiler tarafından yapılmalıdır. Tıp ve sağlık doğrudan insan hayatına etk etmesinden dolayı alanında uzman ve deneyimli bir ekip tarafından ele alınır.

Ayrıca medikal cihazların kullanım kılavuzları, medikal ürünlerin ve ilaçların bileşenleri ve formüllerinin İsveççe Medikal Tercüme ve İsveççe Medikal Çeviri işlemi yapılır. Bilimsel alanda son teknolojiye sahip İsveç, tıbbi döküman ve kaynak konusunda da oldukça zengin bir ülkedir.

İsveççe Hukuki Tercüme ve İsveççe Hukuki Çeviri

İsveç ile Türkiye arasında gerçekleşen her türlü ilişki sırasında hukuki düzenlemeler yapılmaktadır. İsveççe Tükrçe çift dilli sözleşmeler, anlaşma, genelge, tüzük, şartname, yasa maddeleri gibi dosyaların İsveççe Hukuki Tercüme ve İsveççe Hukuki Çevirisi yapılır. İsveççe Hukuki Tercüme ve İsveççe Hukuki Çeviri işlemi sırasında her iki ülkenin hukuk sistemine hakim, hukuki terminolojiyi doğru ve yerinde kullanabilen ekip tarafından çalışmalar yürütülür.

İsveççe Hukuki Tercüme ve İsveççe Hukuki Çeviri dosyalarının çoğu müşteri talepleri doğrultusunda İsveççe Yeminli Tercüme veya İsveççe Noter Onaylı Tercüme olarak hazırlanır. İsveççe Yeminli Tercüman; Tercüman İsveççe Türkçe arasında yazılı sözlü tercüme yapabileceğini üniversite diploması gibi evraklarla ispat etmeli ve noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek İsveççe Yeminli Tercüman sıfatı elde eder.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm ekibine tüm ilkelerine bağlı kalmayı, şeffaf tutumu doğrultusunda, uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı tercüme ve çeviri işlemi gerçekleştirilir.

İsveççe Tercüme ve İsveççe Çeviri dosyalarınız hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.  


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!