İtalyanca Tercüme ve İtalyanca Çeviri

İtalyanca Tercüme ve İtalyanca Çeviri Hizmeti

İtalyanca, 61 milyon kişi tarafından konuşulan, Hint Avrupa dil ailesinin Romen dilleri grubundandır. İtalya Türkiye ilişkileri 1856 yılında başlamış olup iki ülkenin de Akdeniz’e sınırı bulunmaktadır. Avrupa Birliği kurucu üyeleri arasında bulunan İtalya, Türkiye’nin AB’ye girme sürecini destekleyen ülkeler arasındadır. İtalya Türkiye’nin jeopolitik konumu gereği AB’ye çok şey katacağına inanan ülkeler arasındadır.

İtalya Türkiye ile toplam ticaret hacminde 3. Sırada yer alan ülkedir. İtalya’ya otomobil, steyşın vagonlar, yarış arabaları, eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar, taze ve kurutulmuş kabuklu meyveler ihraç edilirken, kara taşıtları için aksam parçaları, petrol yağları ve bitümenli minerallerden elde edilen yağlar, yatlar, diğer eğlence ve spor tekneleri ithal edilmektedir. 2017 yılı sonu itibariyle Türkiye’de 1409 İtalyan sermayeli şirket bulunmaktadır.

İtalya Türkiye arasında eğitim, turizm, ticaret ve siyasi ilişkiler her zaman aktif ve canlılığını korumaktadır. Tüm bu faaliyetler yürütülürken yoğun şekilde İtalyanca Tercüme ve İtalyanca Çeviri talebi oluşmaktadır.

İtalyanca Teknik Tercüme ve İtalyanca Teknik Çeviri

İtalyanca Türkiye’de en çok talep gören dillerden biri ve her iki ülkenin de Akdeniz’e kıyısı olması sebebiyle benzer noktaları çok fazla olan iki ülke. İtalya Türkiye arasında yaşanan ticari trafik sırasında ihracat ve ithalatı yapılan tüm ürünlerde İtalyanca Teknik Tercüme ve İtalyanca Teknik Çeviri süreci yaşanmaktadır. İtalyanca Teknik Tercüme ve İtalyanca Teknik Çeviri makinelerin ya da elektronik aletlerin, teknelerin kullanım kılavuzu, teknik şartnameleri, kitapçık ya da broşürleri, katalogları gibi evraklarda yapılan teknik terim ve terminolojinin yoğun oranda bulunduğu evraklardır. İtalyanca Teknik Tercüme ve İtalyanca Teknik Çeviri yapılırken teknik terimlerin karşılıklarının doğru bir şekilde bulunması, yalın anlatım ve kısa cümleler önemlidir. İtalyanca Teknik Tercüme ve İtalyanca Teknik Çeviri dosyalarında olduğu gibi tüm teknik dosyalar o teknik alanda uzman, eğitim almış, deneyimli tercüman ve editör kadrosu tarafından tercüme edilmektedir.

İtalyanca Akademik Tercüme ve İtalyanca Akademik Çeviri

İtalyanca köklü, yaygın bir dil olup, sanat, iş dünyası, eğitim, hukuk, finans, üretim gibi birçok alanda aktif olarak kullanılmakta olup, özellikle Roma gibi büyük şehirler akademik kariyer için tercih edilen ülkeler arasında. Ya da İtalya akademik makalelerin ya da araştırmaların yapıldığı ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Tez, ödev, makale, araştırma gibi konular İtalyanca Akademik Tercüme ve İtalyanca Akademik Çeviri alanında sıklıkla yaşanmaktadır.

İtalyanca Hukuki Tercüme ve İtalyanca Hukuki Çeviri

İtalya Türk vatandaşlarının en sevdiği ve en çok yaşamak istediği ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Uzun süreli ikamet amaçlı birçok vatandaşımız tarafından talep görürken aynı zamanda çok sayıda turistik, eğitim ve kısa dönemli ziyaret eden Türk vatandaşı bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye İtalyan vatandaşları tarafından hep sempati duyulan sıcak, samimi ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken Dünya’nın önemli yerleşkelerinden biridir. Türkiye toprakları coğrafi ve kültürel açıdan, tarihi bir maden yatağı olması sebebiyle İtalya dahil çok sayıda turist çekmekte yabancı ülke vatandaşlarının gözbebeği olmaktadır.

İtalyanca Ticari Tercüme ve İtalyanca Ticari Çeviri

İtalya için Türkiye Türkiye için de İtalya her anlamda en cazip ülkeler arasında ve ticari ilişkilerimizin de sağlam olduğu İtalya ile ihracat ve ithalat sırasında ülkeler arası prosedürü resmi diller üzerinden yerine getirmek zorunluluğuna bağlı olarak çok sayıda ticari evrakın İtalyanca Ticari Tercüme ve İtalyanca Ticari Çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. İtalyanca Ticari Tercüme ve İtalyanca Ticari Çeviri evrakları hızlı, akıcı, yalın anlatıma gerek duyulmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme sahip olduğu EN 15038 sertifikası kapsamında kaliteli tercüme, uygun fiyatlı tercüme ve çeviri hizmetini müşterilerine sunmaktadır.

İtalyanca Tercüme ve İtalyanca Çeviri hizmetleri konusunda daha fazla bilgi ve fiyat teklifi için info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!