İTALYANCA TERCÜME

İTALYANCA TERCÜME

İtalyanca, Çoğunluğunun İtalya , Avrupa ülkelerinde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde göçmen olarak bulunan İtalyan ve İtalyan asıllı insanlar tarafından konuşulan dildir.

Avrupa Birliği’nin resmi dili olan İtalyanca, aynı zamanda San Marino, Vatikan ve İsviçre’nin resmi dili, Slovenya’nın da bölgesel dilidir.

Günümüzde konuşulan İtalyanca dili Toscana bölgesine ait olup Cumhuriyet ile birlikte resmi dil olarak kabul edilmiş ve dil kurumu tarafından bazı değişiklikler ile bugünkü halini almıştır.

Latince diline sadık kalmış olan İtalyanca’da bölgesel olarak kullanılan şiveler ve konuşurken yapılan tonlamalardan dolayı dünyada sayılı melodik dillerden kabul edilir.

İtalya, Avrupa Birliği, Nato ve  Birleşmiş Milletler’in üyesidir.

İtalya, dünyanın en büyük yedinci ve Avrupa’nın gelişmiş dördüncü ekonomisidir. İtalya aynı zamanda Avrupa’nın sayılı tarım üreticilerinden biridir. Özellikle, bağcılık, şarap ve zeytin üreticiliği oldukça gelişmiş ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Pizzaları ve makarnaları ile meşhur İtalya, II. Dünya savaşından sonra yapılan ekonomik atılım ve yatırımlar ile ülke sanayi oldukça gelişmiştir. İtalya’da otomotiv, makine ve tekstil gibi sektörlerde küresel marka olmuş üreticiler bulunmaktadır. Günümüzde İtalya’nın ekonomisinin gelişmiş olmasına rağmen ülkede oldukça az sayıda yabancı şirket faaliyette bulunmaktadır. Ülkenin ihracatını daha çok otomotiv, tekstil, küçük ev aletleri, silah, elektrik malzemeleri ve gıda malzemeleri oluşturmaktadır. Ülkenin ithalatı ise daha çok hammadde ve enerji  oluşturmaktadır.

İtalyanca çeviri ve İtalyanca yeminli tercüme talepleri, yoğunlukla, ticari belge ve dokümanları, sözleşmeler, şartnameler, kullanım kılavuzları, hukuki metinler gibi pek çok doküman ve evrak için olmaktadır.

Şirketimizde profesyonel çevirmen ve yeminli tercüman kadrosu ile, İtalyanca çeviri ve İtalyanca yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Çevirileriniz ve ayrıntılı bilgi için lütfen satış departmanımızı arayınız, 0212 221 45 21 / Dahili 15.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!