İtalyanca Yeminli Tercüme, İtalyanca Çeviri ve İtalyanca Tercüme

İtalyanca Yeminli Tercüme, İtalyanca Çeviri ve İtalyanca Tercüme

İtalyanca, dünya çapında yaklaşık 85 milyon insan tarafından konuşulmaktadır ve AB'de en çok konuşulan üçüncü dildir. Kabaca, AB’nin toplam nüfusunun% 16’sı, birinci veya ikinci dil olarak İtalyanca konuşmaktadır ve İtalya, İsviçre, San Marino, Vatikan Şehri ve Hırvatistan ve Slovenya bölgelerinin ulusal dilidir. Hint-Avrupa dil ailesinin Romen dilleri kolundadır.

Dilin gelişiminde dil bilimciler, aydınlar, tarihçiler ve düşünürler Latince yerine Toskana ağzını kullanmalarının büyük etkisi vardır. İtalyanca Romen dilleri içerisinde Latinceye en sadık kalmış olanıdır, bu yüzden “Dönemin Modern Latincesi” olarak da adlandırılır. 
Rönesans döneminde zamanın kabul edilen geçerli dil görevini görmüş olduğundan diğer dilleri oldukça etkilemiştir, özellikle müzik alanında da terminoloji İtalyancadır. .
İtalyanca günümüzde oldukça rağbet gören bir dildir. Bunun birçok sebebi vardır.
Turistik açıdan en çok ziyaret edilen, en çok ziyaret edilmek istenen ülkeler arasında yer alması başlıca sebeplerdendir.
İtalya, lüks mal piyasası ve sanat gibi alanlarda güçlü bir rol olmasıyla, iş dünyasında önemli bir dildir. 
Benetton, Barilla, Ferrari, Armani, Manfrotto gibi markalar ürettikleri olağanüstü kaliteli ürünlerle tüm dünyada tanınmaktadır.
Ayrıca İtalya oldukça güçlü bir ekonomiye sahiptir. Bugün 700’den fazla ABD firması İtalya’da faaliyet göstemektedir ve General Electrik, Citibank, IBM, ExonMobil, Chrysler gibi dünya markalarının da İtalya’da merkezleri bulunmaktadır.
Moda ve tasarım denince ilk akla gelen ülkelerden birisi İtalya’dır. Versace, Gucci, Armani, Prada, Benetton gibi markaların hepsi İtalyan kökenlidir.
İtalya’nın bu denli küresel genişliğe sahip olması İtalyanca tercüme, İtalyanca yeminli tercüme, İtalyanca çeviri ve İtalyanca acil tercüme talebini artırmıştır. 

İtalyanca tercüme, İtalyanca yeminli tercüme, İtalyanca çeviri, tıbbi, teknik, hukuki, akademik vb. alanlarda sıkça tercih edilir.
Kullanım kılavuzları, el kitapçıkları, teknik şartnameler, katalog ve broşürler, ISO ve TSE belgesi gibi dokümanlar İtalya ile Türkiye arasındaki ticari alışverişler esnasında ilgili ürün ile alakalı olarak İtalyancadan Türkçeye tercüme, Türkçeden İtalyancaya tercüme çevirisine ihtiyaç duyulan dokümanlardır. Bu dokümanların çevirisi belirli bir teknik terminoloji bilgisi ve ülke ticaretine hakimiyet gerektirir. Bu anlamda profesyonel, deneyimli, alanında uzman tercümanlar tarafından çevirisinin yapılması gerekmektedir.
Bir üniversite öğrencisinin tezinin İtalyancadan Türkçeye çeviri gerekebilir. Bu çevirinin öğrencinin akademik anlamda parlak bir geleceğe sahip olması için dilbilgisi kurallarına uygun, ilgili terminolojiye uygun ve resmi bir dile sahip olması gerekir. Bu açıdan profesyonel bir çeviri hizmetine ihtiyaç duyacaktır. Tez, makale, ödev, araştırma, anket, kitap, dergi akademik çeviri anlamda en çok ihtiyaç duyulan çeviriler arasında gelmektedir. Akademik anlamda ciddi anlamda ilerlemek isteyen birisi bu anlamda çevirilerini uygun tercüme şirketine teslim etmelidir.
İtalya ile Türkiye arasındaki hukuki ilişkiler açısından da İtalyancadan Türkçeye, Türkçeden İtalyancaya çeviri ye ihtiyaç duyulmaktadır. Vekaletname, sözleşme, muvafakatname, beyanname, tapu, senet, vergi evrakları vb. belgelerin çevirileri fazlaca talep görmektedir. İtalyanca hukuki tercüme, İtalyanca hukuki çeviri yapılırken terminolojiye, ilgili ülkenin hukuk sistemine, dilbilgisine ciddi anlamda dikkat edilmelidir. Çevirisi yapılacak metin alanında uzman, terminolojiye hakim, hukuki anlamda bilgiye sahip tercümanlar tarafından yapılmalıdır.
Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme etik değerlerini koruyan, bünyesinde alanına hakim tercümanlar barındırmakta, kaliteli ve uygun fiyatlarda tercüme hizmeti sağlamaktadır. 
İtalyanca tercüme, İtalyanca çeviri, İtalyanca yeminli tercüme, İtalyanca acil tercüme, Perpa yeminli tercüme, Perpa tercüman ve Perpa İtalyanca hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifimiz için bizlere www.okeanostercume.com.tr adresimizden veya 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımız ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz…


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!