İtalyanca Yeminli Tercüme

İtalyanca Yeminli Tercüme

Vize, vatandaşlık, eğitim, sağlık, ikamet, çalışma, iş kurma gibi sebeplere bağlı olarak resmi kurumlar tarafından kimi belgelerin İtalyanca yeminli tercümesi talep edilmektedir.

Kimlik, adli sicil kaydı, aile cüzdanı, vekaletname, sağlık raporu, sözleşme, banka evrakları, doğum belgesi gibi belgeler İtalyanca yeminli tercümesi talep edilen belgeler arasındadır.

İtalyanca yeminli tercüme sürecinde söz konusu evrakların tercüme işlemi gerçekleştirildikten sonra evraklar İtalyanca yeminli tercümanlar tarafından kaşelenip imzalanmakta bu şekilde resmiyet kazanmaktadır.

İtalyanca dil bakımından Latinceye en yakın olan dildir. Dolayısıyla İtalyanca yeminli tercüme işlemini gerçekleştirecek olan İtalyanca yeminli tercüman İtalyancanın yapısında barındırdığı melodi, ahenk ve nüanslara uyumlu bir şekilde İtalyanca tercüme hizmetini sağlamalıdır.

İtalyan kültürü ve Türk kültürü birbirinden oldukça farklı kültürlerdir. Kültürün dili etkilediği varsayımı ele alındığında İtalyancada yer alan bir sözcüğün Türkçede karşılığı bulunmayabilirken, Türkçede yer alan bir sözcüğün İtalyancada karşılığı bulunamayabilmektedir. Bundan dolayı İtalyanca yeminli tercüman her iki dilin kültürüne de hakim bir şekilde uygun karşılıkları bulmalıdır.

İtalyanca ve Türkçe de birbirinden farklı iki dildir. İtalyanca Hint-Avrupa dil ailesinin Romen dilleri grubunda yer alırken, Türkçe Ural Altay dil ailesinin Altay dilleri grubunda yer almaktadır. İtalyanca çekimli bir dil iken, Türkçe eklemeli bir dildir. Özetle iki dil birbirinden farklı dilbilgisel ve anlambilimsel özelliklere sahiptir.  Dolayısıyla İtalyanca yeminli tercüme işlemi, her iki dilinde dilbilgisine ve dilbilimine hakim İtalyanca yeminli tercüman kadrosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi hem İtalyancanın hem Türkçenin yapılarına, cümle kuruluşlarına iyi düzeyde hakim İtalyanca yeminli tercüman kadrosuyla uygun İtalyanca tercüme fiyatları eşliğinde kaliteli ve güvenilir İtalyanca tercüme hizmeti sağlamaktadır.

İtalyanca tercüme fiyatları genel olarak karakter sayısı üzerinden belirlenmekte İtalyanca yeminli tercüme söz konusu olduğunda ise sayfa sayısı da göz önüne alınmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin İtalyanca yeminli tercüme, İtalyanca tercüme, İtalyanca çeviri, acil İtalyanca tercüme, İtalyanca tercüme bürosu, İtalyanca tercüman,  İtalyanca yeminli tercüman hizmeti ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir veya www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattı veya 212 221 45 21 numaralı sabit hat aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!