Kazakça Tercüme ve Kazakça Çeviri

Kazakça Tercüme ve Kazakça Çeviri Hizmeti

Kazakça veya Kazak Türkçesi Ural Altay Dil Ailesinin Altay Dillerinin Kıpçak Grubuna aittir. 10 milyonu Kazakistan’da yaşayan Dünya üzerinde yaklaşık 16 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Kırgız Alfabesi ile yazılmaktadır.

Türkiye 1991 yılında Kazakistan’ın bağımsızlığını ilan etmesinden 10 dakika sonra bu ülkeyi tanımıştır. 28 yıllık bağımsızlık geçmişi olmasına rağmen Kazakistan’da yaklaşık 300’den fazla yabancı sermayeli girişim ve buna doğru orantılı olarak her geçen gün artış gösteren finansal imkanlar elde etmektedir. Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra ülkede en çok yatırım yapan ikinci ülke sıralamasında yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ın bu ülkedeki yatırımları en çok petrol, gaz endüstrisi, elektrik ve madencilik alanında ike Türkiye’nin yatırımları daha çok ticaret, telekominikasyon, otel işletmeciliği, tarım ürünleri, süpermarket işletmeciliği, matbaacılık, petrol ürünleri, gıda, tuğla, demir çelik, bakır, tekstil ve hizmet sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Kazakça Hukuki Tercüme ve Kazakça Hukuki Çeviri

Ortak tarih ve ortak kültür bağı bulunan Türkiye Kazakistan arasında imzalanan çok sayıda anlaşma ve protokolle çeşitli alanlardaki işbirliğinin esasları düzenlenmiştir. Gerek hükümetler arası anlaşmalar, sözleşmeler ve protokoller, gerekse firmaların yatırımları, iş ortaklıkları, şirket kuruluşları sırasında yapılan tüm düzenlemeler hukuki esaslara dayandırılmaktadır. Bu sebeple Kazakça Hukuki Tercüme ve Kazakça Hukuki Çeviri yapılan tüm işlemlerin temel süreçlerinde gerçekleştirilmektedir. İmzalanan sözleşmeler genellkile çift dilli ve çift taraflı olarak düzenlenir ve bu şekilde imzalanır.

Kazakça Akademik Tercüme ve Kazakça Akademik Çeviri

Kazakistan ile Türkiye arasında yakın ilişkiler arasında en gelişmiş ve hareketli yaşanan süreçlerden biri de Kazakça Akademik Tercüme ve Kazakça Akademik Çeviri sürecidir. Kazak öğrencilerin Türkiye’de eğitim almayı tercih etmesi ya da Türkiye YÖK’ün Kazakistan’da tanıdığı üniversite bulunması sebebiyle akademik anlamda yoğun trafik yaşanmaktadır. Türki Cumhuriyetler içerisinde ilişkilerimizin en gelişmiş ülkelerinden biri olan Kazakistan Türkiye arasında yürütülen bilimsel ve akademik çalışmalar sırasında sürekli Kazakça Akademik Tercüme ve Kazakça Akademik Çeviri ihtiyacı oluşmaktadır. Öğrencilerin, tez, ödev, araştırma, röportajları ve akademisyenlerin makale ve kitapları sırasında akademik dosyanın alanına göre fizik, kimya, matematik, sağlık, mühendislik, psikoloji, edebiyat gibi birçok alanda Kazakça Akademik Tercüme ve Kazakça Akademik Çeviri işlemi gerçekleştirilir.

Kazakça Ticari Tercüme ve Kazakça Ticari Çeviri

Ticaret hayatının yoğun ve hareketli akış bandı sırasında süreci aksatacak her şey firmalar açısından büyük sorunlara neden olabilmektedir. Teknoloji ve iletişimin her şeyin çok hızlı yaşanmasına neden olduğu günümüzde ticaret ve iş hayatı da bu hızlı trafikte yaşanmaktadır. Örneğin firmaların ithalat ve ihracat sırasında mallarının gümrük kapısında kalması birçok firmada büyük stres sebebidir. Bunun için birçok etken varken bunlardan birinin de tercüme olmaması gerektiğini bildiği için Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana tüm müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı çeviri hizmeti vermektedir. Firmaların ihtiyaçları, talepleri, öncelikleri Okeanos Tercüme için önemlidir. Müşterilerini tanımaya çalşan, firma ihtiyaç ve talepleri konusunda analizler çıkaran ve müşteri odaklı yaklaşımı öncelikli tutan firma profesyonel ekibine de bu bakış açısını her zaman aktarabilmektedir.

Sipariş listeleri, web siteleri, gümrük evrakları, ticari dökümanların Kazakça Ticari Tercüme ve Kazakça Ticari Çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Kazakça Yeminli Tercüme ve Kazakça Yeminli Çeviri

Vize işlemleri, ikamet, vatandaşlık, evlilik, iş, seyahata, eğitim gibi birçok amaçla Kazakça Yeminli Tercüme ve Kazakça Yeminli Çeviri işlemine ihtiyaç duyulur. Kazakça Yeminli Tercüme ve Kazakça Yeminli Çeviri işlemleri resmi kurumlar, konsolosluklar, kamu kurumlarında yürütülen işlemler sırasında yapılır. Yeminli tercüme, her iki dilde yazılı ve sözlü çeviri yapabileceğini üniversite diploması gibi evraklarla beyan edebilen ve noterlik makamında noter huzurunda yemin eden ve yeminli tercüman sıfatını alabilen ve tercüme ettiği evraka imza kaşe yapabilen tercümanlar tarafından yapılır.

Müşteri talebi doğrultusunda yeminli tercüman kaşeli hazırlanan evraklar sonrasında noter tarafından noter onaylı olarak da düzenlenebilir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme çeviri yapılan evraka resmiyet kazandırabilmek amacıyla yapılır. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme evrakları Kazakça gibi alfabenin değiştiği dillerde özellikle kimlik bilgileri, isimler, adresler tekrar kontrol edilir ve doğruluğu önemlidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme hizmet verdiği yıllar boyunca etik ilkelerine bağlılığını, çeviri kalitesi standartlarını ve müşteri gizliliğini koruyarak hizmet vermektedir.

Kazakça Tercüme ve Kazakça Çeviri projeleriniz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!