Kısa Özgeçmiş Çevirisi ve CV Tercümesi

Kısa Özgeçmiş Çevirisi ve CV Tercümesi

Kısa özgeçmiş çevirisi ve CV tercümesi yurt dışında bir firmaya yapılan iş başvurusu, eğitim görmek üzere eğitim kurumlarına yapılan başvurular ve burs alma amaçlı yaptığınız başvurular esnasında talep edilmektedir.

Özgeçmiş aracılığıyla iş başvurusunda bulunduğunuz şirket, eğitim görmek üzere başvurduğunuz eğitim kurumu veya kuruluş ile aranızda bir bağ kurulmuş olacaktır. Bu nedenle eğitiminize yeni bir boyut kazandırma bağlamında ve iş dünyasına atılan en önemli adımlardan birisi olan özgeçmişler bireylerin kendilerini tanıtmaları ve göstermeleri bağlamında en önemli araçtır. Öyle ki şirketlerin bireylerle ilgili ilk izlenimleri özgeçmişler aracılığıyla belirlenmekte, eğitim kurumları tarafından öğrenciler beceri ve yetenekleri doğrultusunda kabul edilmektedir. Dolayısıyla özgeçmişlerin büyük hassasiyet, özen ve dikkatle hazırlanması gerekmektedir.

Özgeçmiş Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşverenin pek çok kişi arasından sizin özgeçmişinizi fark etmesi veya başvuracağınız eğitim kurumuna özgeçmişinizle damga vurmak adına birtakım ölçütler bulunmaktadır:

  • Özgeçmişiniz ne çok kısa ne de çok uzun olmalıdır,
  • Bilgiler açık ve net bir şekilde verilmelidir,
  • Bilinen dillere mutlaka yer verilmelidir,
  • Hedefe yönelik doğru ifadeler kullanılmalı ve dilbilgisi kurallarına dikkat edilmelidir.
  • Hobiler, yetenekler ve beceriler kısmı mutlaka dolu olmalıdır,
  • Alınan sertifikalar ve eğitimlere yer verilmelidir,
  • Başvurulan pozisyonla ilgili bilgiler ya da tecrübeler mutlaka bulunmalıdır.

Özgeçmişlerin hazırlanma süreçlerine gösterilen özen ve hassasiyet, kısa özgeçmiş çevirisi ve CV tercümesine de gösterilmelidir.

Aslına uygun, akıcı ve etkili bir dille çevirisi yapılan özgeçmişiniz sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirmektedir. Bu bağlamda yabancı şirketlere ve eğitim kurumlarına yapılan başvurular esnasında bir nevi imajınızı belirleyen kısa özgeçmiş çevirisi ve CV tercümesi için uzman bir tercüme bürosu ile çalışmanız gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi dili akıcı ve etkili kullanabilen tercüman kadrosuyla bir nevi kimliğinizi belirleyen kısa özgeçmiş çevirisi ve CV tercümesi için profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin kısa özgeçmiş çevirisi ve CV tercümesi ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!