Kurumsal Tercüme Bürosu ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Kurumsal Tercüme Bürosu ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana aranılan kurumsal tercüme ve çeviri hizmeti vermektedir.

Globalleşen dünyada bireysel ya da kurumsal çapta birçok kişinin tercüme ve çeviri hizmeti talebi oluşmaktadır. Bu talepler isteğe bağlı olarak ya bireysel düzeyde bir tercüman ile ya da bir tercüme bürosu ile giderilmektedir.

Serbest hizmet alımına alternatif olarak tercüme bürolarından hizmet alımının çok sayıda avantajlı yönü bulunmaktadır.

Bunların ilki tercüme bürolarının kurumsal çerçevede faaliyet yürütmeleridir. Bir tercüme projesini koordine etmek salt tercüme işleminden daha fazlasını gerektirmektedir. Web siteleri, yasal dokümanlar, tıbbi çeviriler gibi daha çok çeşitli alanlardaki çeviriler ile global şirketlerin tercüme projelerini yürütmesinde rol üstlenen ticari tercüme projeleri farklı profesyonellik alanları gerektirmektedir.

Bahsedilen globalleşmek ve uluslararası alanda büyümek isteyen şirketlerin, birçok ülkeye hitap edebilmesi için profesyonel tercüme desteği alması, yani güvenebileceği başarılı bir tercüme bürosu ile çalışması en az riskle yüksek oranda başarı sağlar. Tercüme büroları, sadece tercüme çalışmalarında değil, tercüme edilen içeriklerin gözden geçirilmesi, düzenlenmesi ve seslendirilmesi gibi alanlarda çalışmalar yürüterek iş dünyasının ihtiyacı olanı güvenilir bir şekilde sunar. Tercüme bürolarının diğer alternatifleri ise;

Dilin Kapsamlı Kullanımı

Tercüme yapmak sadece dil bilmek anlamına gelmez. Bu nedenle tercüme hizmet profesyonel kişiler tarafından ele alınmalıdır. Belirli bir kalite güvencesi ile belirli bir düzeyde sunulmalıdır. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi geniş ve profesyonel bir tercüman kadrosuyla hizmet sunmaktadır. Belirli aralıklarla belirli denemelere tabi tutulan tercüman kadrosu çeşitli alanlarda uzmanlaşmıştır.

Anadil düzeyinde dilbilgisi ile aranılan kalitede tercüme hizmeti sunulmaktadır. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tercüman kadrosu yıllardır tercüme sektöründe deneyim olup sürekli gelişim göstermektedirler.

Kalite

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tercüme ve çeviri alanında kaliteyi kurulduğu günden bu yana sağlamış ve kaliteli tercüme işleyişini uluslararası kalite sistemi olan EN 15038 Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde yürütmektedir. Tercüme ve çeviri kalitesinde otorite olmuş olan Okeanos edindiği kalite skalasından ödün vermemektedir. Tercüme, redaksiyon, edit ve kontrol gibi çoklu aşamalardan geçerek ve bunu doğru zaman planlamasına bağlayarak yürüten Okeanos yerel ve global pazarda bu başarıyı ortaya daima koymaktadır.

Zamandan Tasarruf

Güven veren profesyonel tercüme büroları, ihtiyaç duyulan tercüme hizmetini istenilen tarihte, hata oranı en aza indirgenmiş bir çalışma sistemiyle teslim eder. Böylece kısıtlı olan zamanın risk alınmadan ve başarıyla kullanılmasını sağlar.

Tercüme ve çeviri sektörünün başarı anahtarlarından biri de doğru koordinasyon ve zaman yönetimidir. Bu bağlamda yılların deneyimi ile tüm aşamaları detaylı planlayan bir koordinasyon ekibi ile Okeanos Tercüme şirketi yıllardır Perpa Ticaret Merkezi’nde hizmet yürütmektedir.

Kültürel Analiz Becerisi

Kaynak dilden hedef dile yapılan tercümelerde sadece dil becerilerine ve terimlerin anlamlarına hakim olmak yeterli değildir. Kelimelerin anlamlarının içinde barındırdığı kültürel bileşenler vardır ve profesyonel bir tercüman bunun bilicinde olarak tercüme yapmak zorundadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi profesyonel editör kadrosu tercüme ve çeviri projelerindeki dilin kültür analizini çok doğru bir strateji ile belirleyerek hedef dilin kültürüne yönelik çalışmalar yürütür.

İhtiyaç duyulan tercüme için, hedef dilde mesajın hatasız aktarılması ise bu işi profesyonel tercüme büroları sağlamaktadır. Dil kültürü analizi sadece deneyimli ve dile hakim olan insanların yapabileceği bir çalışma sistemidir.

Kaynaklar

Tercüme büroları, deneyimli ve profesyonel dil bilimcilerin oluşturduğu bir çeviri havuzudur. Alanında en iyi olan çeviri büroları, pazarlama, web sitesi tercümesi, tıbbi tercüme gibi spesifik alanlarda uzman tercümanlara sahiptir. Bu tercümanlar müşteri tabanı ve pazar hakkında vermek istenilen mesajları çevirebilecek uzman ve geniş bilgiye sahiptir.

Verimlilik

Deneyimli ve profesyonel tercümanlar ile çalışan tercüme bürolarına dokümanlarınızı sunduğunuzda, gecikme, hata olması ve zamanın iyi kullanılamaması gibi kaygılar yaşamazsınız. Çünkü sistemli ve pratik çalışan tercüme büroları en iyi sonuçlar için istediğiniz zamanda belgelerinizi teslim almanızı sağlayarak profesyonel tercümanlarla çalışır.

Arz Talep Dengesini Sağlamak

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi İngilizce tercüme gibi dünyanın en çok tercüme talebinde bulunulan dilde müşteri talebini karşılayabilecek ve geniş kadrosu sayesinde hizmetler kuyruğa girerek beklemeyecektir. Ayrıca Arapça, Almanca gibi yoğun çalışılan dillerde ve son zamanlarda bir anda artan Arapça tercüme ve Arapça çeviri gibi işlemlerde de gerekli iş planını oturtabilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ayrıca yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme projelerinde onay ve tasdik işlemlerinde çok ciddi kolaylıklar sağlamaktadır.

Bu anlamda birey ya da kurum bazlı talep edilen onay ve tasdik işlemlerinde çok yönlü hizmet sağlayabilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, kurulduğu günden bu yana uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme anlayışını etik değerleri çerçevesinde sunmaktadır.

Şirket kuruluşu tercüme, şirket tescili tercüme, sicil tasdik tercüme ve Beyoğlu 25. Noterliği tercüme işlemlerinde ve daha fazlasında yıllardır Perpa Ticaret Merkezi’ndeki ofisinde çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Daha detaylı bigi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!