Litvanyaca Tercüme ve Litvanyaca Çeviri

Litvanyaca Türkçe-Türkçe Litvanyaca tercüme ve çeviri hizmetleri eğitim, erasmus, ticari, turizm, ikamet gibi birçok konuda yapılmaktadır.

Litvanyaca, Litvanya’nın ve Avrupa Birliği’nin resmi dili olmakla beraber Hint Avrupa dil ailesine bağlı Doğu Baltık dilleri grubundandır. Çam ormanlarına ve düz bir ova yapısına sahip Litvanya, Atlas Okyanusu’nun ılıman etkisine sahiptir. Yönetim şekli cumhuriyet olan ülkenin nüfusu 3 milyon 750 bin kişiden oluşmaktadır. Litvanya’da sermakik, ahşap, oymacılık, ve dokuma gibi el sanatları yapılmaktadır. Ülke ekonomisi tarım, hayvancılık ve sanayiye dayanmaktadır. Ülke dört bölüme ayrılmıştır. Doğusunda metal işleri, ahşap ve küçük sanayi işleri ile uğraşılmaktayken, güneyinde ise imalat ve gıda sanayi işleri yaygındır. Kuzey kesiminde ise tarım yapılmaktadır. Batı kesiminde ise gemi yapımı ve balıkçılık görülür. Litvanya’da ayrıca demir, sülfat, kireçtaşı, dolomit gibi doğal kaynaklar bulunmaktadır.

Litvanya Türkiye arasında her geçen gün iyileşmekte olan bir ticari ilişki bulunmaktadır. 2017 yılında Litvanya’ya ihracatımız 302 milyon ABD Doları ve Litvanya’dan ithalatımız 493 milyon ABD Doları olmak üzere toplam hacmimiz 795 milyon ABD Doları olarak gerçekleşmektedir. Ülkemizde bugün 40’a yakın Litvanya menşeili şirket faaliyet göstermektedir.

Litvanyaca Türkçe-Türkçe Litvanyaca Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Litvanyaca Türkçe-Türkçe Litvanyaca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri tüm teknik dosyaların kullanım kılavuzu, CE belgesi, teknik şartname, TÜV sertifikası, makine ve cihazların katalogları, ISO belgeleri, TSE belgeleri, teknik faaliyet raporları, Ar-Ge raporları gibi evrakların Litvanyaca Türkçe-Türkçe Litvanyaca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi gerçekleşmektedir. Teknik terminoloji yapılırken doğru terimlerin kullanımı ve terminolojik bütünlük büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı alanında uzman profesyonel tercüman ve editör tarafından yapılmaktadır.

Litvanyaca Türkçe-Türkçe Litvanyaca Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

İki ülke arasında gerçekleşen tüm ilişkilerin temel taşı olan hukuk anadilde bile zor anlaşılabilir bir terminolojiye sahipken bir dilden başka bir dilde çeviri yapılması durumunda her iki ülkenin hukuk sistemi konusunda bilgili, hukuki tercüme ve hukuki çeviri terminolojisinin doğru ve yerinde kullanılması önemlidir.

Litvanyaca Türkçe-Türkçe Litvancaya Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Eğitim, erasmus, ticaret, turizm ve daha birçok nedenle Litvanyaca Türkçe-Türkçe Litvanyaca yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi yapılması gerekmektedir. Her iki dilde yazılı ve sözlü tercüme yapabileceğini diploma ile ispat edebilen ve noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek yeminli tercüman sıfatı edinebilen tercümanlar tarafından işleme alınır. Bireysel ya da kurumsal talep doğrultusunda Litvanyaca Türkçe-Türkçe Litvanyaca yeminli tercüme ve yeminli çeviri hizmeti yapılmaktadır. Tercüme işlemi gerçekleştirilen evraka ıslak imza ve kaşe yapılarak belge resmi evrak olarak düzenlenir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana tüm ekibine ilkeli, etik ve öncü yaklaşımını benimsetmiş ayrıca uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme anlayışı ile de birleştirmiştir.

Litvanyaca tercüme ve Litvanyaca çeviri hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!