Metin Çeviri

Metin Çeviri

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana metin çeviri alanında uzman ve geniş bir kadro ile uygun fiyat, hız ve kalite kriterlerini bir arada sunarak hizmet sağlamaktadır.

Metin çeviri işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken çok fazla husus bulunmaktadır. Tercüme sektörünün en yoğun yaşadığı nokta olan Türkçe İngilizce çeviri alanında kaliteli bir sonuç elde etmek arz talep yoğunluğundan dolayı bazı durumlarda zor olabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek adına kurumsal firmalar belirli prosesler uygulamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi de metin çeviri ve Türkçe İngilizce çeviri alanında belirli prosesler uygulamaktadır.

  • Metin çeviri işlemi yapılırken kaynak metin analizi doğru yapılmalı
  • Kaynak dil, terminoloji, hedef dil, hedef kitle, metin türü uzman kişiler tarafından doğru belirlenmelidir.
  • Metin çeviri işlemine başlamadan önce hedef dil belirlenmeli ve hedef dile ve terminolojiye uygun tercüman, editör ve kontrolör belirlenmelidir
  • Metin çeviri işlemi uygulanmadan önce teslim tarihine planlama ve çeviri aşamaları belirlenmelidir
  • Çeviri işlemine başlandıktan sonra aşamalar kontrollü bir şekilde ilerlemeli ve metin çeviri işlemi sonlandırıldıktan sonra uygun formatta teslim tarihinde iletilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme başladığı günden bu yana metin çeviri işlemlerini gerçekleştirme hususunda müşteri odaklı yaklaşım sergilemiş ve müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini belirleyerek yol almaktadır.

Metin çeviri işlemi yapmak cümleleri birleştirmek ya da tek tek kelime çevirmek değildir, profesyonel bir tercüman her metin çevirisinde metnin genelini, kullanım alanını, hedef kitlesini ve hatta müşteri talep ve beklentilerini görebilmektedir. İyi bir gramer, dil bilgisi ya da çok sayıda kelime bilmek başarılı bir tercüman olmak ve kaliteli çeviri yapmak anlamına gelmez. Bu sebeple metin çeviri alanında teknik bilgilerin yanı sıra tercümanların edinmesi gereken farklı vasıf ve yetenekler büyük önem taşır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, metin çevirisi alanında EN 15038 Hizmet Kalite Standartları yönergelerine uygun bir kadro oluşturmuş ve tüm projelerini yine aynı kalite standartlarına bağlı kalarak sürdürmektedir.

Tercüme sektöründe ve metin çeviri alanında lider markalar arasında yer alan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yurt içi ve yurt dışında sayısız başarılı projeye imza atmıştır.

Metin çevirisi hakkında daha detaylı ilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!