Moğolca Tercüme ve Moğolca Çeviri

Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca tercüme ve çeviri hizmeti akademik, finans, hukuk, ticari, yeminli ve noter onaylı olarak talep görmektedir.

Moğolca, Ural Altay dil ailesinin Altay koluna bağlı bir dil olup Moğolistan’ın ana dilidir. Moğolca’nın ilinen en eski yazıtı Yesünke Taşı M.S. 1225 yılında Uygur yazısıyla yazılmıştır. Yakın zamana kadar Moğolca Uygur alfabesi ile yazılmakta iken günümüzde Kiril Alfabesi ile yazılmaktadır. Türkçe ile aynı aileden gelmesine rağmen Türkçe ile benzerlik göstermemektedir. Dünyada 5.7 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır.

Türkiye Moğolistan arasındaki ilişkiler diğer Türki ülkelerde de olduğu gibi her geçen gün artış göstermektedir. Ticaret hacminin 250 milyon ABD Dolarına ulaştırılması hedeflenmektedir. 2014 yılında Moğolistan Türkiye vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırmıştır. Türkiye sermayeli fimaların ülkedeki yatırımları 1,3 milyon ABD Doları seviyesine ulaşmış ve ülkede 11 Türk sermayeli şirket faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’de ise 9 Moğolistan menşeili şirket faaliyet göstermektedir. Çoğunlukla Türk müteahhitlik firmalarının faaliyet gösterdiği ülkede toplamda 192,6 milyon ABD Doları değerinde 6 proje üstelenilmiştir. Ülkemizin bugüne kadar ikili kalkınma projeleri kapsamında toplamda 88 milyon ABD Doları tutarında desteği bulunmaktadır.

Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri Hizmeti

Moğolistan ile Türkiye arasında gerçekleşen teknik ürünlerin ticareti sırasında ÇED raporları, teknik şartname, ar-ge raporları, teknik faaliyet raporları, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, katalog, kullanım kılavuzu gibi birçok teknik dökümanın Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca teknik tercüme ve teknik çeviri yapılmaktadır. Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi yapılırken cümlelerin kısa, net ve birebir olması, terimlerin doğru ve tutarlı kullanılması çok önemlidir.

Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri Hizmeti

Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri sırasında terminoljik bütünlüğe ve hukuk sistemlerinin detaylarına dikkat edilmeli ve bu konuda deneyimli ve uzman bir ekip çalıştırılmalıdır. Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri sözleşme, anlaşma, tüzük, vekaletname, yasa maddeleri, taahhütname, dilekçe, hukuki yazışmalar gibi dökümanlarda ele alınmaktadır. Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca hukuki tercüme ve hukuki çeviri metinlerinin çoğu müşteri ve kurum talebi doğrultusunda Moğolca yeminli tercüme veya Moğolca noter onaylı tercüme şeklinde hazırlanır.

Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri Hizmeti

Moğolca yeminli tercüman; Moğolca ve Türkçe dilleri arasında yazılı ve sözlü tercüme ve çeviri işlemleri gerçekleştirebileceğini üniversite diploması ile belirtebilen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve noterlik makamında noter huzurunda yemin ettikten sonra yemin zabıtı çıkarabilen kişiler tarafından elde edilen ünvandır. Moğolca yeminli tercüman, tercüme işlemini gerçekleştirdiği evraka işlem sonrası ıslak imza ve kaşe yaparak resmiyet kazandırmaktadır. Moğolca Türkçe yeminli tercüme ve yeminli çeviri vize, evlilik, vatandaşlık, ikamet, boşanma, mahkeme, gayrimenkul alım satım, şirket kuruluşu gibi işlemler sırasında talep edilmektedir.

Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca Noter Onaylı Tercüme ve Noter Onaylı Çeviri Hizmeti

Moğolca yeminli tercüman tarafından tercüme ve ıslak imza kaşesi yapılan evrakların en az iki nüsha halinde düzenlenerek noterlik makamında noter tarafından tasdik edilerek Moğolca noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri olarak düzenlenmesi işlemidir. Bu işlem evrakın kullanılacağı alana göre, müşteri talebine ve ibraz edilecek kurum talebine göre Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri olarak düzenlenmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme ilk günden bu yana tüm tercüme projelerinde gösterdiği üstün hizmet ve başarıyı Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca tercüme ve çeviri hizmetinde de sürdürmekte bu doğrultuda etik değerleri, ilkeleri, müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı ve uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme politikası doğrultusunda ilerlemektedir.

Moğolca Türkçe-Türkçe Moğolca tercüme ve çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!