Mütercim Tercümanlık

Mütercim Tercümanlık

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi mütercim tercümanlık mezunlarına ya da tercüman adaylarına istihdam ve staj imkanı sağlamaktadır.

Mütercim tercümanlık liselerin dil bölümünden mezun ya da üniversitede dil eğitimi almak isteyen kişilerin sınav sonrası tercih yaparak girmeye hak kazandığı alandır.

Mütercim tercümanlık bölümü mezunları genellikle ilk etapta tercüme şirketlerinde çalışma hayatına atılmaktadır.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi hemen her dilde mütercim tercümanlık bölümü mezunu ve deneyim sahibi belirli terminolojilerde uzmanlaşmış geniş bir kadroya sahiptir. Bir kısmı yeminli mütercim tercüman olarak görev yapan ekibine misyon, vizyon ve değerlerini de aktarabilmiştir.

Mütercim tercümanlık mezunu kişilerin bir kısmı kurumsal şirket ve holdingler bünyesinde bir kısmı dış ticaret uzmanı olarak çalışma hayatına atılmaktadır.

Özellikle son zamanlarda artan nüfusa bağlı olarak birçok özel hastane başta olmak üzere kurum ve kuruluşlarda Arapça mütercim tercüman kadrosu açılmış bulunmaktadır. Yabancı uyruklu vatandaşlar, turistler, hastaların kadro ve personelle iletişimini sağlamaktadırlar.

Mütercim tercümanlık bölümü mezunlarının büyük çoğunluğu bir noterlik makamına bağlı olarak yazılı ya da sözlü tercüme işlemlerinde görev almaktadır. Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi merkez ofisinin bulunduğu Perpa Ticaret Merkezi Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen şirket kuruluş işlemlerinde İngilizce ve Arapça sözlü tercüme ve Beyoğlu 25. Noterliği ve Beyoğlu 58. Noterliği kapsamında gerçekleşen yazılı ya da sözlü tercüman ihtiyaçlarında destek sağlamaktadır.

Mütercim tercümanlık mezunu kişiler aşağıdaki şartları sağlamaları koşuluyla yeminli mütercim tercüman olmak için başvuruda bulunabilirler.

  • Mütercim tercümanlık bölümünde okuyor ise mezuniyet belgesi ya da diplomasını almış olmak
  • Sabıka kaydının bulunmaması
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Yemin zaptı için başvuruda bulunduğu noterlik makamı ile aynı il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak

Yukarıdaki şartları sağlayan mütercim tercümanlık bölümü mezunları bir noterlik makamına başvuruda bulunarak noter huzurunda yemin edilmesinin ardınan yemin zaptı çıkarabilirler.

Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!