Muvafakatname Nedir? Muvafakatname Çevirisi Ne İçin Gereklidir?

Muvafakatname Nedir? Muvafakatname Çevirisi Ne İçin Gereklidir?

Kişilerin kendileri dışında bir başka özel ya da tüzel kişiyi kendi üzerindeki hakları için verdiği izinle yetkilendirdiği izin ya da yetki belgeleri muvafakatname olarak adlandırılmaktadır.

Muvafakatname çevirisi ve muvafakatname tercümesi hizmetine muvafakatnamenin yurtdışında kullanılmak istenmesi halinde başvurulmaktadır.

Muvafakatnameler genel olarak noterlikler aracılığıyla düzenlenmekte ve düzenlenen muvafakatnameler noterlikler aracılığıyla tasdik edilmektedir.

Muvafakatname Hangi Durumlarda Düzenlenmektedir?

  • Eşler arasında çeşitli sebeplerden dolayı el değiştirmiş olan konut, dükkan, gayrimenkul vb. taşınmazların ve motorlu araç sınıfı kategorisinde değerlendirilen araçların devir teslim işlemleri esnasında,
  • Boşanmış olan eşlerden birisinin çocuklarına pasaport çıkarmak istemesi durumunda,
  • 18 yaşının altındaki bireylerin araç ya da gayrimenkul satışı işlemleri sırasında,
  • 18 yaşını altındaki kişilerin spor kulüplerinde katılabilmeleri için,
  • 18 yaşındaki bireylerin yurtdışına seyahat edebilmesi veya yurtdışında eğitim görebilmesi gibi sebeplerden dolayı

Noterlikler tarafından muvafakatname düzenlenmektedir.

Çeşitli sebeplerden dolayı düzenlenen muvafakatnamelerin yurtdışında kullanılabilmeleri için kişilerden muvafakatname çevirisi ve muvafakatname tercümesi talep edilmektedir. Muvafakatnameler noter tasdikli, dolayısıyla resmi belgeler olmalarından dolayı noter onaylı tercümesi ya da yeminli tercümesi gerekmektedir.

Muvafakatnamelerin içeriği verilecek kurum için oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle muvafakatname çevirisi ve muvafakatname tercümesi esnasında kimlik bilgileri tam ve doğru bir şekilde yazılmalı, verilen haklar anlaşılır ve net bir şekilde belirtilmeli, tarafların bilgileri eksiksiz olarak verilmeli ve muvafakatname süresi net olarak yazılmalıdır.

Kişilerin yurtdışında gerçekleştirecekleri işlemleri için büyük önem taşıyan muvafakatname çevirisi ve muvafaktname tercümesi bu alanda büyük hassasiyet ve dikkat içerisinde çalışan ve profesyonel noter onaylı tercüme hizmeti ağlayan bir yeminli tercüme bürosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi muvafakatname çevirisi, muvafakatname tercümesi, noter onaylı tercüme ve yeminli tercüme için gerekli olan hukuki terminolojiye son derece hakim, büyük hassasiyet, dikkat ve sorumluluk bilinci içerisinde çalışmalarını gerçekleştiren ve deneyim sahibi yeminli tercümanları aracılığıyla kaliteli ve güvenilir hizmet sağlamaktadır.

Resmi evrak niteliği taşıyan muvafakatnamelerin noter onaylı tercüme sürecinde muvafakatname çevirisi ve muvafakatname tercümesinin gerçekleştirilmesinin ardından editör ve kontrolörler aracılığıyla kontrol edilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin muvafakatname çevirisi, muvafakatname tercümesi, noter onaylı tercüme, yeminli tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!