Nikah Tercümesi ve Nikah Çevirisi

Nikah Tercümesi ve Nikah Çevirisi

Bir Türk vatandaşı olarak yabancı uyruklu biriyle evlenmeyi istemek, ya da yabancı uyruklu biri olarak bir Türk vatandaşı ile evlenmeyi istemek olası durumlardır. Söz konusu durumun hukuki açıdan herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır.  Ancak bu durum belli başlı prosedürleri yanında getirmektedir.
Öncelikle hem yabancı uyruklu kişiden hem de Türk vatandaşından belli başlı belgeleri sağlamaları istenir. 
Yabancı uyruklu kişi ile evlenirken hangi belgeler istenir?
Yabancı uyruklu kişinin bekarlık belgesi
Doğum sertifikası
Kimlik belgesi
5 adet vesikalık fotoğraf
6 tane uluslararası posta pulu
Türkçeye çevrilmiş pasaportunun noter onaylı nüshası  
Sağlık raporu
Kişinin Türkiye’de ikamet ediyor olması halinde ikamet izni belgesinin fotokopisi
Evlenirken Türk vatandaşından istenilen belgeler nelerdir?
Nüfus Cüzdanı ya da Kimlik Kartı
5 adet vesikalık fotoğraf
Sağlık raporu
Öncelikle bu belgeler sağlanmalıdır. Tüm bunların dışında belli başlı başka prosedürler de vardır. Bunlar şunlardır: 
Yabancı uyruklu vatandaşların bağlı bulundukları konsolosluktan aldıkları Bekarlık Belgesi ni Türk Dışişleri bakanlığına onaylatma zorunluluğu vardır.
Pasaportlar mutlaka Türkçeye tercüme edilmeli ve o biçimleriyle notere onaylatılmalıdır.
Çiftlerin Türkçe bilmemeleri halinde müracaatları sırasında yanlarında yeminli tercüman bulundurmaları gerekmektedir. Beyanları tercüman eşliğinde doldurulur. Aynı zamanda nikah sırasında da yeminli tercüman bulundurmalılardır. 
Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Adalar Evlendirme Dairesi, Beykoz Evlendirme Dairesi, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Pendik Evlendirme Dairesi, Rahmanlar Evlendirme Dairesi, Sultanbeyli Evlendirme Dairesi, Tuzla Evlendirme Dairesi, Beşiktaş Evlendirme Dairesi, Beyoğlu Evlendirme Dairesi, Eyüp Evlendirme Dairesi, Kağıthane Evlendirme Dairesi, Bahçelievler Evlendirme Dairesi, Bakırköy Evlendirme Dairesi, Üsküdar Evlendirme Dairesi ve diğer bütün evlendirme dairelerinde yeminli nikah tercümesi ya da yeminli nikah çevirisi ne ihtiyaç duymanız halinde profesyonel yeminli tercüman kadrosuyla hizmetinizde bulunmaktadır. 
Gerek müracaat için gerekli evrakların çevirisi konusunda, gerekse nikah sırasında yeminli tercümana ihtiyaç duyduğunuzda Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme hizmetleri bu mutlu gününüzde yanınızda olmak adına hazırda bulunmaktadır.

Nikah tercümesi ve nikah çevirisi hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak istemeniz halinde www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir, info@okeanostercume.com.tr adresimize mail gönderebilir, 0212 221 45 21 numaralı telefon numaralarımızdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere kolaylıkla ulaşabilir, yetkili kişilerle görüşebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!