Noter Yeminli Tercüman

Noter Yeminli Tercüman

Günümüzde pek çok resmi kurumda ve pek çok işlem için noter yeminli tercüman ve noter onaylı tercüme hizmeti talep edilmektedir.

Noter yeminli tercüman nasıl olunur?

Üniversitelerin ilgili yabancı dil bölümlerinden mezun ya da dil bildiğine dair uluslararası geçerlilikte sertifikası ya da belgesi bulunup, Türk vatandaşı olan kişiler, Türkiye’deki noterliklerde noter huzurunda yemin ederek noter yeminli tercüman olabilmektedir.

Belirli bir yeminli tercüme bürosuna yeminli tercümanlık başvurusunda bulunan tercümanlar başvuruda bulundukları yeminli tercüme bürosunun bağlı bulunduğu noterliklerde noter yeminli tercümanlık yapabilmektedir.

Noter onaylı tercüme nedir?

Yeminli tercüman imza ve kaşesi, bazı resmi kurumlar tarafından belgenin resmileşmesi için yeterliyken, bazı resmi kurumlar noter onayına da ihtiyaç duymaktadır. Söz konusu durum noter onaylı tercüme olarak adlandırılmaktadır.

Noter onaylı tercümesine ihtiyaç duyulan belgeler arasında pasaport, kimlik, aile cüzdanı, nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi, vergi levhası, vekaletname, imza sirküleri, sözleşme gibi belgeler yer almakta, söz konusu belgeler noter yeminli tercümanlar aracılığıyla çevrilmekte, belgelerde noter yeminli tercüman imza ve kaşesi yer almaktadır.

Yeminli tercümanlık başvurusu nasıl yapılır?

Tercüme büroları kadrolarına noter yeminli tercümanlar katmak adına internet üzerinden yeminli tercüman ilanları yayınlamaktadır. Yeminli tercümanlık yapmak isteyen tercüman adayları tercüme büroları tarafından yayınlanan yeminli tercümanlık başvurusuna başvurmaktadır.

Yeminli tercüme büroları bunun doğrultusunda yeminli tercümanlık başvurusunda bulunan adayları belirli kriterler doğrultusunda değerlendirmektedir. Buna göre yeminli tercüme bürosunun bulunduğu şehirde ikamet eden, T.C. vatandaşı olan, üniversitelerin mütercim tercümanlık başta olmak üzere ilgili yabancı dil bölümünden mezun, tercüme sektöründe daha önce deneyimi bulunan kişiler bir yeminli tercüme bürosu tarafından öncelikli olarak değerlendirilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi her biri belirli bir uzmanlık alanına sahip, tecrübe sahibi noter yeminli tercüman kadrosuyla profesyonel noter onaylı tercüme hizmeti veren bir yeminli tercüme bürosu olarak hizmet vermektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin noter yeminli tercüman ve noter onaylı tercüme hizmetleri ve yeminli tercümanlık başvurusu ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlar aracılığıyla müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!