Öğrenci Belgeleri Tercümesi ve Öğrenci Belgeleri Çevirisi

Öğrenci Belgeleri Tercümesi ve Öğrenci Belgeleri Çevirisi

Yurt Dışı Eğitim Fırsatı

Öğrencilik yılları içerisinde ya da akademik kariyer sürecinde yurt dışı eğitim fırsatı olanların öğrenci belgeleri tercümesi ve öğrenci belgeleri çevirsii işlemine ihtiyaçları ortaya çıkar.

Lise diploması tercümesi, ön lisans diploması tercümesi, lisans diploması tercümesi, üniversite diploması tercümesi, geçici mezuniyet belgesi tercümesi, master diploma tercümesi, yüksek lisans diploması tercümesi, doktora diploması tercümesi, öğrenci kimlik kartı tercümesi, lise karnesi tercümesi, ÖSYM sonuç belgesi tercümesi ve çok daha fazlasının yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

Erasmus programı öğrenciler adına tanınan en büyük imkanlardan biri olmakla birlikte sadece yurt dışında eğitim değil temel amaçları arasında yurt dışında yaşama, yeni kültürler edinme gibi amaçlarının bulunması sebebi ile son derece faydalı bir sistemdir. Erasmus Programı (Üniversite Öğrencilerinin Hareketliliği İçin Avrupa Topluluğu Eylem Programı) bir Avrupa Birliği teşvik programı olup öğrenci ve akademisyenlerin yurt dışında kıs süreli eğitim ve deneyim kazanması amacıyla düzenlenmektedir. Erasmus Programı 28 ülkenin yer alması ile oluşturulmakta ve akademisyenlere yurt dışında bilimsel çalışma ve araştırmalar yapma, staj, yeni kültürler tanıma, gönüllü çalışma imkanları sağlamaktadır.

Erasmus Programı İçin Gerekli Evraklar

Öğrencilerin kabul edildikleri yurt dışındaki okuldan aldıkları kabul mektubu ve kabul mektubu noter onaylı tercümesi, Erasmus belgesi ve noter onaylı erasmus belgesi tercümesi, sabıka kaydı orijinali ve noter onaylı sabıka kaydı tercümesi evrakları hazırlanmalıdır.

İlgili evraklar noter onaylı tercümeleri tamamlanmış olarak randevu gününden birkaç gün önce hazırlanmış olmalıdır. Ayrıca hibe almayan öğrencilerin kendi adlarına açılmış banka hesap yazısı ve noter onaylı tercümesi de alınmalıdır. Fotoğraf yapıştırılmış ve doğru bir şekilde doldurulmuş başvuru formu, kabul mektubu, gidilecek ülkede kalınacak yere dair bilgi içeren evrak, öğrencinin aylık alacağı burs miktarını gösterir belge ve noter onaylı burs belgesi tercümesi, sağlık ve seyahat sigortası, sabıka kaydı ve tüm evrakların noter onaylı tercüme ve noter onaylı erasmus çeviri işlemlerinin yapılmış olması gerekmektedir.

Gidecek öğrenci eğer son üç yıl içerisinde bir ülkede uzun süreli kalmış ya da eğitim almış ise o ülkeden alınan sabıka kaydının da Erasmus+ evraklarına eklenmesi gerekmektedir.

Öğrencilerin Erasmus Programı dışında bireysel olarak öğrenci vizesi başvurusu ile yurt dışında yaşama ve eğitim alma imkanı bulunmaktadır. Öğrenci vizesi başvuru koşul ve evrakları Erasmus Programından farklı olarak gerçekleşmekte ve seyahat, iş, çalışma vizesi gibi bir vize türüdür. Öğrenci vizesi başvuru işlemleri sırasında öğrencilerin hazırlaması gereken evraklar ise;

 • Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Vize ücreti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Ulaşım ve konaklama bilgilerini gösterir belge
 • Otel rezervasyonları veya seyahat planını gösterir belgeler
 • Öğrenci Belgesi (QR Barkodlu)
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler (banka hesap dökümü)
 • Seyahat masrafları ebeveyn tarafından karşılanacak öğrencinin ilgili aile bireyine ait ayni nitelikteki banka hesap dokumanı ve masrafları karşılayacağına dair imzalı yazısı.
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaportun resimli sayfasının kopyası ve eski Schengen vizelerinin kopyaları
 • Ebeveyninden noter tasdikli muvafakatname (Başvuru sahibi reşit değil ise/18 yaşın altındaysa ve yalnız veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa)

NOT:

Seyahat eden ebeveyn evli değil ise veya ebeveynlik yetkisi sadece kendisindeyse (bu koşul geçerli değildir)

Öğrencilerin gidecekleri okul ya da başvuruda bulundukları ülke konsolosluklarının resmi diline göre tüm bu evrakları öğrenci vizesi evrakları tercümesi olarak hazırlamaları gerekmektedir. Konsolosluk talebi doğrultusunda öğrenci belgesi noter yeminli tercümesinin yanı sıra diğer tüm evraklar öğrenci vizesi evrakları noter yeminli tercüme ya da öğrenci belgeleri noter onaylı çeviri şeklinde hazırlanması gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmalarını sürdürmekte ve öğrenci vizesi tercümesi ya da erasmus programı evrakları tercüme ve çeviri işlemleri gerçekleştirmektedir.

Geniş yeminli tercüman kadrosu ile İstanbul’un merkezi Şişli’de noter yeminli öğrenci belgeleri tercümesi ya da yeminli öğrenci vizesi tercümesi işlemlerini uygun fiyat, hız ve kaliteli tercüme kriterlerini bir arada sunarak sağlamaktadır.

Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!