Online Sözlük

Online Sözlük

Teknolojinin gelişmesinin ardından yabancı dilde yapılan birçok işlemde online sözlük kullanılmaktadır. Tercüme ve çeviri yapılırken tüm kelimeleri tek tek bilmek mümkün olmayıp online sözlük desteği alınmaktadır. Online sözlükler kelimelerin anlamlarını farklı terminolojilere göre de belirterek karşılıklarını yansıtmaktadır. Online sözlük ingilizce türkçe olarak hemen her terminolojide ayrı bir sözlük bulunmaktadır. Teknik, finans, demir çelik, hukuk, tıp, makine ve daha birçok alanda online sözlük almanca ve İngilizce sözlük bulunmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi geniş ve donanımlı bir sözlük datasına ve yılların bilgi ve deneyimine sahiptir.

Online Sözlük Nasıl Kullanılır?

Çeviri dosyalarında çalışma yaparken ilk etapta doğru terminoloji büyük önem arz etmektedir. Bir kelimenin birkaç karşılığı bulunmaktadır. Online sözlük kullanılırken kelimelerin birkaç karşılığının içerisinden en uygun olan seçilmeli. Bunun da belirlenmesi terminolojiye uygun olarak yapılmaktadır.

Deneyimli tercümanlar sözlüklerini ve edindikleri yeni bilgileri arşiv kaydı olarak tutmaktadırlar.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana geniş ve deneyimli bir kadro ile çalışmaktadır. Tüm projelerini EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında yürüten Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi belirli denetim ve değerlendirmeler sonrası ekibini oluşturmaktadır. EN 15038 Hizmet Kalite Standartları Avrupa’da tercüme sektörüne özgü hazırlanan ve uluslar arası geçerliliği olan standartlardır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi teknolojik altyapı ve müşteri paneli sayesinde şeffaflık ve güveni sağlamaktadır. Müşteri odaklı davranmayı ilke edinmiş Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm ilk günden bu yana da ilkelerine ve değerlerine bağlı çalışmalarını sürdürmektedir.

İstanbul’un Şişli ilçesinde Beyoğlu 25 Noterliği ve Beyoğlu 58. Noterliği ile iş birliği içerisinde yeminli tercüme ve noter yeminli tercüme hizmeti sağlanmaktadır.

Online sözlük hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!