Osmanlıcayı Türkçeye Çeviri

Osmanlıcayı Türkçeye Çeviri

Osmanlıca ya da diğer adıyla Osmanlı Türkçesi 13 ve 20. yy arasında Anadolu’da ve Osmanlı Devletinin genişlemiş olduğu alandaki yerlerde kullanılmış olan Arapça ve Farsça dilinden etkilenmiş eski Türk dilidir. Yazımında Türkçeye uyarlanmış Arap alfabesi kullanılan Osmanlıca 1928 yılında yapılan harf devriminden sonra yürürlükten kalkmış olmasına rağmen tarihinin eskilere dayanıyor olması nedeniyle pek çok araştırmacı tarafından hala çalışmaları gerçekleştirilmekte, incelemeler yapılmakta ve kimilerince Osmanlıcayı Türkçeye çeviri hizmeti talep edilmektedir. Osmanlıca çeviri ve Osmanlıca tercüme işlemi arşiv kayıtları, tapu, nüfus evrakları, kimlik, diploma gibi birçok evrak üzerinde gerçekleştirilmektedir.

Türk tarihinin 1000 yılına yakın dönemi Osmanlıca ile yazıldığı için araştırmacılar, tarihçiler ve edebiyatçılar Osmanlıcanın mutlaka günümüz Türkçesine aktarılması gerektiğini ifade etmişler hatta bazıları mutlaka öğrenilmesi gereken bir dil olarak görmüşlerdir. Günümüz kültürünün eski döneme nazaran birtakım değişikliklere uğraması, teknolojinin gelişmesiyle beraber dilimize giren İngilizce, Fransızca ve pek çok dilden sözcükler Türkçeyi eski sözcük ve cümlelerinden farklılaştırmıştır. Bu bakımdan Osmanlıcanın öğrenilmesi daha zor bir hal almaktadır.

Osmanlıcayı Türkçeye çeviri işlemi ifade edilmek istenen düşüncelerin, fikirlerin daha geniş kitlelere aktarılması ve daha kolay anlaşılması adına daha sağlıklı bir yöntem olarak görülmektedir. Bu bakımdan kendini bu alanda yetiştirmiş kişiler tarafından Osmanlıcayı Türkçeye çeviri işlemi oldukça sık talep gören işlemler arasındadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi son derece yüksek donanıma, Osmanlı tarihi hakkında bilgiye sahip tercüman kadrosuyla Osmanlıcayı Türkçeye çeviri talepleriniz doğrultusunda profesyonel çeviri hizmeti sağlamaktadır. Kişilerin 1000 yıla yakın geçmişe sahip Osmanlıcayı Türkçeye çeviri taleplerinin yüksek olması Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin buna yönelik hizmet sağlamasına ve kendini bu yönde geliştirmesine zemin hazırlamıştır.

Kurulduğu günden bu yana etik ilkeler çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi sizler için her zaman profesyonel, kaliteli, uygun fiyatlı, hızlı çeviri hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Osmanlıcayı Türkçeye çeviri hizmeti ile ilgili olarak bilgi ve fiyat teklifi almak isterseniz info@okeanostercume.com.tr adresine mail gönderebilir, www.okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, hizmetlerimizle ilgili olarak bilgi alabilir ya da 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşarak müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!