Portekizce Tercüme ve Portekizce Çeviri

Portekizce Tercüme ve Portekizce Çeviri Hizmetleri

Portekizce, 200 milyon üzerinde insan tarafından anadil olarak konuşulan ve dünya üzerinde altıncı olarak yaygın olan dildir. Güney Amerika’da yaklaşık 190 milyon kişi tarafından ve Latin Amerika’nın %34’ü tarafından konuşulan dildir. Hint Avrupa dil ailesinin İtalo Keltik alt grubunun Romen dilleri koluna bağlıdır. İspanyolca’ya çok yakın olmakla birlikte İspanyolca’dan daha yumuşak ve melodik bir dildir.

İki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler her geçen gün gelişme göstermektedir. 2017 yılında ikili ticaret hacmimiz bir önceki yıla oranla %14,2 oranında artış göstererek 1.496 milyon ABD Doları seviyesinde gerçekleşmiştir. Portekiz ile olan ihracatımızda otomotiv sanayi ürünleri, pamuk ipliği, pamuklu mensucat ile suni ve sentetik lifler, flamentler öne çıkmaktadır. Son zamanlarda inşaat sektöründe gözlenen önemli gelişmelere paralel şekilde demir çelik ürünleri ihracatımızda canlanma dikkat çekmektedir. Plastik ve kimyasal ürünler, beyaz eşya, makine, cihaz ve aksamlar, elektrikli makine ve cihazlar, ile kağıt ve karton ürünler de ihracatımızın önemli ürünleridir. Ayrıca taze ve soyulmuş balık ihracatımız da artış göstermektedir.

Portekiz’den gerçekleştirilen ithalatımızda kağıt ve karton, kağıt ve karton esaslı ürünler, odun hamuru, elektrikli makine ve cihazlar ile aksam ve parçaları, plastik ürünler, karayolu taşıtları aksam ve parçaları, makine ve cihazlar ile aksam ve parçaları, örme giyim ürünleri, mineral yağlar ve ayakkabı öne çıkmaktadır.

Türkiye’de faaliyetini sürdüren Portekiz firmalarının sayısı her geçen sene artış göstermektedir. 
Ülkemizde bilgi teknolojileri, telekominikasyon, elektronik, iş makineleri, makine ve techizat, seramik, hazır giyim ve ayakkabı, AVM işletmesi, kağıt ve orman ürünleri, mühendislik, danışmanlık, yenilenebilir enerji, atık depolaması, dekorasyon, boya gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermekte olan Portekiz sermayeli firmalar bulunmaktadır.

Portekizce Türkçe-Türkçe Portekizce Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

İki ülke arasında gerçekleşen teknik ürün ticareti sırasında Türkçe Portekizce-Portekizce Türkçe teknik tercüme ve teknik çeviri hizmeti gerçekleştirilmektedir. Kullanım kılavuzu, CE belgesi, teknik şartname, el kitapçıkları, bakım ve onarım kılavuzları gibi evrakların Portekizce Türkçe-Türkçe Portekizce teknik tercüme ve teknik çevirisi yapılmaktadır. Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi yapılırken cümlelerin kısa, anlaşılır ve net olması, ayrıca doğru terim kullanımı ve terminolojik bütünlük önemlidir.

Portekizce Türkçe-Türkçe Portekizce Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Hukuk, özellikle iki ülke arasındaki her ilişkinin temel taşıdır. Dolayısı ile yapılan tüm işlemlerde ve yaşanan tüm süreçlerde hukuki belgeler düzenlenmektedir. Türkiye Portekiz arasında yaşanan tüm ilişkilerde de Portekizce Türkçe-Türkçe Portekizce hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri yapılmaktadır. Hukuk çok spesifik ve zorlu bir terminoloji olması sebebiyle hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri sırasında doğru terminoloji kullanımı, kural ve yaptırımların doğru aktarılması çok büyük önem taşımaktadır.

Portekizce Yeminli Tercüme ve Portekizce Yeminli Çeviri

Vize, vatandaşlık, seyahat, iş, evlilik, boşanma gibi birçok işlemde kullanılan evrakların resmi makamlara ibrazı sırasında Portekizce yeminli tercüme ve Portekizce yeminli çeviri işlemi yapılır. Evrakların Portekizce yeminli tercüme ve Portekizce noter onaylı tercüme yapılması bireysel ya da kurumsal talep sonrası belirlenir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ve ilkeli çalışma prensibini uygun fiyat, kalite ve hız ile birleştirmiştir.

Portekizce Türkçe -Türkçe Portekizce tercüme ve çeviri işlemleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!