Romence Çevirmen

Romence Çevirmen

Romence tercüme ve Romence çeviri işlemlerinde romence çevirmenler tarafından yazılı, sözlü, yeminli ya da noter yeminli olarak yapılmaktadır.

Tercüman ve Çevirmen Arasındaki Fark Nedir?

Tercüman ve çevirmen kelimeleri genel olarak aynı gibi kullanılsa da tercüman; sözlü tercüme projelerinde çevirmen ise yazılı projelerde görev almaktadır.

Romence Yeminli Tercüman Olma Şartları Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Sabıka kaydı bulundurmamak
  • Romence ve Türkçe’yi bildiğini lisans diploması ya da dengi bir belge ile ispat edebiliyor olmak
  • Yemin zaptı çıkarılan noterlik makamının bağlı bulunduğu il sınırları içerisinde ikamet edebiliyor olmak

Romence Çevirmen Özellikleri;

  • Her iki dili de anadil düzeyinde biliyor olmalı
  • En az bir terminolojik alanda uzmanlaşmış olmalı
  • Belirli düzeyde teknik bilgiye sahip olmalı
  • Çeşitli dosya formatlarında çalışabiliyor olmalı
  • Sorumluluk sahibi olmalı ve ekip çalışmasına uygun olmalı

Romanya Türkiye arasında bağlantıları bulunan şirketler, hastaneler, dış ticaret firmaları ve tercüme şirketleri romence çevirmen ilanları yayınlamaktadır. Romence tercüman iş ilanları çeşitli sektörlere dair bulunmaktadır. Romence çevirmenler tam zamanlı, yarı zamanlı ya da freelance olarak tercüme şirketlerinde çalışabilmektedirler. Özellikle mesai saatleri olmaması, ofis ortamına bağlı olunmaması ve esnek gelir düzeyi ile freelance çalışabilirler.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm romence çevirmen kadrosunu diğer diller gibi EN 15038 Hizmet Kalite Standartlarına göre oluşturmaktadır.

Romence çevirmen adaylarına kariyer yaşamlarında staj ve çalışma imkanı sunan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme aynı zamanda vizyon ve misyonunu tüm ekibi ile paylaşmakta ve aynı bakış açısına sahip olarak ilerlemektedir.

Yılların deneyimine sahip uzman, ilgili üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ve en az bir alanda uzmanlaşmış romence çevirmenler ile çalışmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, merkez ofisinin bulunduğu il sınırları içerisinde Romence çevirmen kadrosu ile yurt içi ve yurt dışında birçok bireysel ve kurumsal şirkete hizmet sağlamaktadır.

Romence çevirmen olmak hakkında daha fazla bilgi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!