Rusça Tercüme ve Rusça Çeviri

Rusça Tercüme ve Rusça Çeviri

Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinde olan Rusça, dünya üzerinde en çok konuşulan 7. dildir. Slav dil grubunda olan Rusça daha çoğunlukla Beyaz Rusya,  Türk devletlerinde, Ukrayna, Belarus gibi devletler olmak üzere Doğu Avrupa ve Kuzey Asya’da yaygın olarak kullanılmakta ve konuşulmaktadır.

Yazı dilinde Kiril alfabesini kullanmaktadırlar. Telaffuzda tonlamanın yoğun olması ve Latin alfabelerindeki harflerin telaffuzu tam olarak karşılamaması sebebiyle Kiril alfabesi tercih edilmektedir.

Bulgarca, Ukraynaca ve Belarusça dillerinde bulunan kelime grupları Rusça ile ortak ve benzerlik oluşturmaktadır. Günümüzde pek çok ülkede zorunlu Rusça eğitimi verilmektedir.

Dünyanın en büyük maden, petrol ve doğalgaz kaynaklarına sahip olan Rusya, kapladığı yüz ölçümü olarak en büyük ülke ve nüfus yoğunluğuna göre dünyanın 9. Kalabalık nüfusuna sahip ülkesidir.

Aynı zamanda Rusya ekonomisi satın alma paritesine göre de dünyanın en büyük 6. ekonomisidir. Rusça dilinin konuşulduğu devletleri dikkate alacak olursak bu sıralama oldukça üstlere çıkmaktadır.

Dolayısı ile, gerek ülkemiz gerek ise iş birliğimizin veya ilişkilerimizin olduğu pek çok ülkenin Rusya ve Rusça dilinin kullanıldığı ülkeler ile siyasi ve ticari ilişkileri bulunmaktadır. Ülkenin dünyanın büyük enerji ihracatı yapan ülkelerden birisi olmasını da dikkate alacak olursak ülkemizin Rusya ile ilişkileri oldukça uzun bir geçmişi bulunmaktadır.

Günümüzde ticari, ithalat ve ihracat belgelerinin, sözleşme, şartname, teklif mektupları, kalite belgeleri, beyannameler, imza sirküleri, vekaletnameler, ticaret sicil gazeteleri, şirket yönetim kurulu kararları, teminat mektupları, hukuki mahkeme kararları, muvafakatname, doğum belgeleri, bekarlık belgesi, evlilik belgesi, diploma, nüfus kayıt örnekleri, azilname, kullanım ve kurulum kılavuzları, garanti belgeleri, transcript, pasaport, katalog ve broşür gibi tanıtım ve pazarlama materyalleri, web siteleri, evlilik evrakları ve pek çok konuda Türkçe Rusça ve Rusça Türkçe dil yönlerinde  Rusça Tercüme, Rusça Çeviri ve Rusça yeminli tercüme ihtiyacı olmaktadır. Bu talep Rusya ve Rusça konuşulan ülkelerin dünya ekonomisi ve siyaseti üzerinde pozisyonlarına göre her geçen gün gelişmekte ve artmaktadır.

Şirketimizde profesyonel çevirmen ve yeminli tercüman kadrosu ile, Rusça çeviri ve Rusça yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Rusça Tercüme, Rusça Çevirileriniz ve ayrıntılı bilgi için lütfen satış departmanımızı arayınız, 0212 221 45 21 / Dahili 15.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!