Rusça Tercüme ve Rusça Çeviri

Rusça Tercüme ve Rusça Çeviri Hizmeti

Rusça tercüme ve Rusça çeviri hizmeti Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme profesonel tercüme ekibinden yıllardır başarı ile sürdürülmektedir.

Rusça, Birleşmiş Milletler’in resmi dillerinden biri ve Rusya’nın da resmi dilidir. Rusça dünya üzerinde en çok konuşulan 7. Dil ve Hint Avrupa dil ailesinden Slav dilleri grubunun Doğu Slav dilleri alt grubundandır. Kiril alfabesi kullanılan dildeki tüm sesleri Latin alfabesiyle ifade edilememektedir.

Rusça’ya en yakın diller Beyaz Rusya dili ve Ukraynaca’dır. Rusça’da harfleri yumuşatmak ya da kalınlaştırmak için oluştrulan özel harfler mevcuttur. Rusça, yıllar içerisinde İngilizce, Fransızca, Almanca, Hollandaca, Lehçe, Latince gibi dillerden yıllar içerisinde etkileşim göstermiştir. Rusça’nın bilinen başlangıç tarihi 858 yılıdır.

Rusya’da faaliyet gösteren yaklaşık 1500 Türk firması faaliyet göstermekte ve toplam yatırım miktarı 10 milyar ABD dolarından fazladır. Türkiye sermayeli müteahhitlik firmaları ise bugüne kadar Rusya’da 1910 adet proje tamamlamıştır.

Türkiye Rusya arasında 16 Nisan 2011 yılında yürürlüğe giren Vize Muafiyeti Anlaşması mevcut olup,

Rusça Teknik Tercüme ve Rusça Teknik Çeviri

İthalat ve ihracatı yapılan teknik ürünlerin, kurulumu, kullanımı, yapımı, formülasyonu gibi birçok konu ile ilgili yazılı dkümanlar Rusça teknik tercüme ve Rusça teknik çeviri yapılmaktadır. Rusça teknik tercüme ve Rusça teknik çeviri yapılırken teknik terimlerin doğru kullanılması ve terminolojik bütünlük olması gerekir. Ayrıca teknik tercüme yapılırken sade anlatım ve kısa cümlelerle ifade etmek daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Rusça Akademik Tercüme ve Rusça Akademik Çeviri

Rusya eğitim ve kariyer amacıyla tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Akademik kariyer çalışmaları sırasında tez, ödev, makale, kitap, dergi gibi dökümanların Rusça akademik tercüme ve Rusça akademik çeviri işlemleri gerçekleştirilir.

Rusça Tıbbi Tercüme ve Rusça Tıbbi Çeviri

Ameliyat raporları, konsültasyon, radyoloji raporları, labratuar sonuçları gibi tıbbi dökümanların sağlık turizmi sırasında Rusça tıbbi tercüme ve Rusça tıbbi çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Rusça tıbbi tercüme ve Rusça tıbbi çeviri işlemleri tıp alanında eğitim almış, deneyimli tercüman ve editörler tarafından çevrilmektedir.

Rusya ile Türkiye arasında ihracat ve ithalatı yapılan medikal cihazların Rusça medikal tercüme ve Rusça medikal çeviri işlemleri gerçekleştirilir.

Rusça Vize Tercümesi ve Rusça İkamet Çevirisi

Eğitim, yaşam, seyahat, iş, evlilik, ikamet, vatandaşlık amacıyla Türkiye’ye gelen Rus vatandaşlarının doğum belgesi, öğrenci belgesi, pasaport, diploma, vekaletname, nüfus kayıt örneği, transkript gibi evraklarının Rusça vize tercümesi ve Rusça ikamet tercümesi işlemi gerçekleştirilir. Vize ve ikamet işlemleri için Rusça tercümesi gerçekleştirilen evraklar Rusça yeminli tercüme veya Rusça noter onaylı tercüme şeklinde düzenlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme, yeminli tercümanlar tarafından yerine getirlir ve tercümanın yemin zabıtının olduğu noterde tasdik işlemleri gerçekleşebilir.

Rusça yeminli tercüme veya Rusça noter onaylı tercüme işlemi gerçekleşirken tercüme yapılacak evrakın aslı ibraz edilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana etik değerlerine bağlı kalarak ilkeli çalışmalarını uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı tercüme anlayışıyla birleştirmiş ve bu yaklaşımı tüm ekibine de aktarabilmiştir.

Rusça tercüme ve Rusça çeviri hakkında daha fazla bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden veya 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!