Rusça Tercüme ve Rusça Çeviri

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Tercüme ve Çeviri Hizmeti

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça tercüme ve çeviri işlemi Rusya Federasyonu ile Türkiye arasında bireysel ya da kurumsal anlamda gerçekleşen tüm ilişkilerde talep edilmektedir.

Rusça, Kiril alfabesi ile yazılması sebebiyle Türkçe ile arasında çok büyük farklılıkların olduğu düşünülen bir dildir. Rusya Federasyonu’nun resmi dili ve yaklaşık 161 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir. Hint Avrupa dil ailesinden Doğu Slav dilleri grubuna bağlı bir dildir.

Rusya Türkiye arasındaki ilişkiler köklü derin bir geçmişe dayanmaktadır. Bu bağlamda başta ticari ilişkiler olmak üzere Rusya Türkiye arasındaki ilişkiler her geçen gün artış göstermekte ve buna bağlı olarak her iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım hacmi yükselen bir grafikle görüntülenebilmektedir.

Türkiye’de çok sayıda yaşayan Rusya vatandaşının eğitim, ticaret, evlilik, vatandaşlık ve ikamet amacıyla ülkede bulunması ve dil bilinilirliğinin yüksek olması aynı zamanda Rusça Türkçe- Türkçe Rusça tercüme ve çeviri taleplerinin yüksek olmasını beraberinde getirmektedir. Türk iş adamları tarafından Rusya her zaman yer almak istedikleri bir Pazar olmuştur. Özellikle inşaat ve müteahhitlik firmalarının çok sayıda başarıya imza attıkları projeler bulunmakta ve her geçen gün sayıları da giderek artmaktadır. Ticari faaliyetlerin yanı sıra Türk öğrenciler tarafından ulaşım ve yakınlık ve vize kolaylığı nedeniyle Rusya cazibe kazanan bir ülke konumundadır.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Ticari Tercüme ve Ticari Çeviri

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça ticari tercüme ve ticari çeviri işlemi her iki ülke arasında şirket kurma, çözüm ortaklığı, franchasing, şube açma, ithalat, ihracat gibi çok sayıda konuya entegre olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Şirket kuruluş evrakları, finansal evraklar, sözleşme, tüzük, şartname, vekaletname, gümrük evrakları, çeki listesi, lojistik evrakları ve daha birçok döküman ve ticari web siteleri Rusça Türkçe- Türkçe Rusça ticari tercüme ve ticari çeviri kapsamında ele alınmaktadır.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi Rusya Türkiye arasında yer alan tüm teknik ürünlerin ticareti, üretimi, satışı ve lojistiği sırasında bu işleme ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanım kılavuzu, el kitapçıkları, katalog, teknik şartname ve daha birçok döküman teknik terminolojiye bağlı olarak çeviri işlemine dahil edilmektedir. Cümlelerin kısa, net ve anlaşılır olması, terimlerin doğru ve tutarlı olması ve dahası alfabe değişikliğinden meydana gelecek özellikle özel isimlerdeki yazım yanlışlarına dikkat edilmelidir.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Her global ilişkinin temelinde olduğu gibi Rusya Türkiye arasında gerçekleşen tüm vize, eğitim, vatandaşlık, çalışma, ticaret, evlilik, boşanma gibi süreçlerin hepsinde Rusça Türkçe- Türkçe Rusça hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi yapılmaktadır. Rusça Türkçe- Türkçe Rusça hukuki tercüme ve hukuki çeviri işleminde alanında uzman, hukuk mezunu, deneyimli tercüman ve editör ekibi görev almaktadır.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri

Rusya’nın Türkiye’ye yakınlığı, vize kolaylığı gibi nedenlerden dolayı Rusya Türk vatandaşı öğrencilere, Türkiye’de Rus vatandaşı öğrencilere her zaman cazip gelmiştir. Bu bağlamda eğitim ve akademik kariyer sürecinden Rusça Türkçe- Türkçe Rusça akademik tercüme ve akademik çeviri işlemi tez, ödev, makale, kitap, dergi gibi dökümanların çevirisinde gerçekleştirilmektedir. Rusça Türkçe- Türkçe Rusça akademik tercüme ve akademik çeviri işlemleri konularına göre sosyoloji, felsefe, tarih, matematik, tıp, mühendislik gibi konularına ayrılarak bu konularda uzman kişiler tarafından çevrilmektedir.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Vize, evlili, boşanma, eğitim, ikamet, vatandaşlık, seyahat, iş gibi alanlarda pasaport, kimlik, evlilik cüzdanı, doğum belgesi, boşanma evrakları, diploma, transkript, sertifika, vekaletname, taahhütname gibi evraklar bireysel ya da kurumsal müşteri talebi doğrultusunda Rusça yeminli tercüman tarafından çevirisi yapıldıktan sonra ıslak kaşe ve imza yapılarak Rusça Türkçe- Türkçe Rusça yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca bunun dışında yine müşteri ya da kurum talebi ile Rusça Türkçe- Türkçe Rusça noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi aynı evraklar üzerinde gerçekleştirilebilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, yurtiçi ve yurtdışında verdiği hizmetleri vizyon ve misyonlarına bağlı kalarak etik değerleri çerçevesinde uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme gibi temel çeviri kriterlerini de aynı potaya dahil ederek yıllardır başarılı bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.

Rusça Türkçe- Türkçe Rusça tercüme, Rusça çeviri, Rusça yeminli tercüme, Perpa yeminli tercüme, şişli yeminli tercüme, Perpa tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!