Rusça

Rusça

Soğuk ülkelerin sert ve vurgulu fonetiğine sahip Rusça, Kiril alfabesi ile yazılmaktadır. Dolayısı ile Kiril alfabesi bilmeyenler dili öğrenirken aynı zamanda yeni bir alfabe de öğrenmiş olurlar.

Rusya yüksek satın alım gücüne, güçlü bir ekonomiye, geniş topraklara, dünyanın en büyük petrol ve doğal gaz rezervine sahiptir. Dolayısıyla Türkiye’yle siyaset, ticaret, ekonomi, turizm ve gıda olmak üzere pek çok alanda iletişim ve etkileşim halindedir. Bu durum Rusça Türkçe çeviri ihtiyacına olan talebi artırmıştır.

Slav dilleri grubunda yer alan Rusça, Latin alfabesinin Rusçada yer alan vurguları belirtme açısından yetersiz kaldığı için Kiril alfabesiyle yazılmaktadır. Türkçe ise Altay dilleri grubunda yer alan Latin alfabesiyle yazılan bir dildir. Dolayısıyla Türkçe Rusça, Rusça Türkçe çeviri işlemi esnasında dilbilgisel özelliklerin birbirinden oldukça farklı olduğu göz önüne alınarak çeviri gerçekleştirilmelidir.

Rusça Türkçe çeviri işlemine teknik, hukuki, tıbbi, akademik, ticari, edebi, finansal olmak üzere pek çok alanda ihtiyaç duyulmaktadır. Bundan dolayı Rusça Türkçe çeviri işlemi için terminolojik doğruluk da büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla terminolojiye hakim Rusça tercüman kadrosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

İş toplantılarında, seyahatlerde, sempozyumlarda, konferanslarda, basın toplantısında, iş yemeklerinde, noterliklerde, ticaret odalarında, mahkemelerde, tapuda, nikahta, hastanelerde sözlü tercüme işlemleri için Rusça tercüman arayışı oldukça yoğundur. Bunun yanı sıra pasaport, doğum belgesi, evlilik belgesi, boşanma belgesi, kimlik, aile cüzdanı, vekaletname, muvafakatname, adli sicil kaydı, vergi levhası, sözleşme, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi gibi belgelerin Rusça yeminli tercümesine oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi profesyonel Rusça tercüman kadrosu eşliğinde Rusça Türkçe çeviri, Rusça yeminli tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Her biri belirli bir uzmanlık alanına sahip, deneyimli Rusça tercüman kadrosuyla kaliteli hizmet veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi müşterilerinin talep, öneri, beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirmekte, günden güne kendini yenilemekte ve geliştirmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Rusça tercüme ve Rusça Çeviri, Rusça Türkçe çeviri, Türkçe Rusça çeviri, Rusça yeminli tercüme ve Rusça tercümanlık hizmeti ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir, info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir, 0553 910 31 32 ve 212 221 45 21 numaralı telefonlarımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişim kurabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!