Şartname Tercümesi

Şartname Tercümesi

Kamuya dair alım, satım, kiralama, devretme gibi konularda teknik ve idari konuları belirleyen yazıya şartname denir. Şartname tercümesi genel itibari ile idari ve teknik şartname olmak üzere iki şekilde düzenlenmektedir.

Şartname tercümesi hem hukuk hem de ticari anlamda düzenlenmesi sebebiyle dikkatli ve uzman tercümanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Teknik şartname; Bir ürünün fiziksel, mekanik, estetik, kimyasal özelliklerini tasvirleyen ya da nasıl yapılması gerektiğini anlatan dokümanlardır.

İdari şartname; ihalelerin hangi hukuksal kriterlerde gerçekleştirileceğini belirten şartnamelerdir.

Çok uluslu katılımcılar ile birlikte gerçekleştirilecek olan kamu ihalelerinde şartnameler birkaç farklı dilde hazırlanmaktadır. Türkçe hazırlandıktan sonra idari ve teknik şartnameler farklı dillerde şartname tercümesi yapılır.

Teknik şartnameler rakamlardan, sayısal değerlerden, teknik değerlerden oluşmakta ve teknik şartname tercümesi yapılırken alanında uzman ve deneyimli teknik konuya hakim teknik tercüman tarafından birebir tercüme edilmelidir.

İdari şartnameler hukuki ifadelerden, yasa maddelerinden ve uzun ağdalı cümlelerden oluşması nedeniyle idari şartname tercümesi hukuk alanında deneyimli, eğitimli ve anadil düzeyinde dil bilgisine sahip tercümanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Şartnameler yüklenici ile idare arasında mal ya da hizmet alımlarına dair detaylı hukuki ve teknik detayları anlatan belgelerdir. Teknik şartname hazırlanırken en az bir teknik personel, bir satınalma uzmanı, bir birim amiri tarafından hazırlanırken teknik şartname tercümesi ise teknik donanıma sahip ve anadil düzeyinde dil bilgisine sahip tercümanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kamu kurumlarında gerçekleştirilen ihaleler için anlık çözümler sunmaktadır. Uzman ve deneyimli tercüman kadrosu ile birlikte şartname tercümesi projelerinde yeminli ya da noter yeminli olarak da hizmet sağlayan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi dünya kriterlerinde hizmet sağlamaktadır.

Tüm şartname tercümesi projeleri EN 15038 Hizmet Kalite Standartlarında gerçekleştirilmektedir. Tercüme prosesi ve tercüman kadrosunu aynı kalite standartları kapsamında gerçekleştirmektedir.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi uygun fiyat, hız, kalite kriterlerini tüm şartname tercümesi projelerinde bir arada sunmakta ve kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmalarını sürdürmektedir.

Şartname tercümesi hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!