Sesli İngilizce Çeviri

Sesli İngilizce Çeviri

Yazılı olduğu kadar sesli İngilizce çeviri işlemi de talep edilmektedir. Özellikle konferans, seminer, kongre, basın toplantısı, kamu işlemleri bunların başında gelmektedir. Dünyanın en çok talep edilen İngilizce dilinde yapılan sesli İngilizce çeviri işlemi birkaç değişik şekilde gerçekleşmekte ve adlandırılmaktadır.

  • Simultane Tercüme; Konuşmacının bir dilde anlattıklarını aynı anda bir yada birkaç dile özel kulaklık, tercüman kabini, ses sistemi gibi ekipman eşliğinde yapılmasıdır. Sesli İngilizce çeviri işleminin en komplike olan türüdür. En az iki tercüman görev alır ve birer saat arayla dönüşümlü olarak çalışır.
  • Ardıl Tercüme; Konuşmacının anlattıklarını bir ya da birkaç cümleden oluşan konuşmaların ardından tercümanın çeviri yapmasıdır. Genellikle ekipman kullanılmaz ve simultane tercüme kadar geniş kitle üzerinde uygulanmaz.
  • Konferans Tercüme; tercüman ve tarafların aynı ortam içerisinde bulunmasına gerek kalmadan telefon ya da internet üzerinden ardıl tercüme yapılması işlemidir.
  • Fuar Tercümanlığı; Özellikle uluslar arası fuarlar firmalar için büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle şirketler fuar organizasyonlarında dillere göre tercüman talebinde bulunur ve fuar organizasyonu boyunca firma yetkilileri ile potansiyel müşteri ve tedarikçilerle farklı dillerde iletişime geçmelerini sağlar ve ardıl tercüme gibi peş peşe konuşma şeklinde gerçekleşir.
  • Stenografi; Stenograf tercümanlar özellikle TBMM’de de görev yapmakta ve konuşmacını anlattıklarını başka bir dilde anlık olarak yazıya dökmesidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi sesli ingilizce çeviri hizmetinde geniş ve profesyonel bir ekibe sahiptir.

  • Her iki dili akıcı, anlaşılabilir ve terminolojiye uygun işlem yapabilen tercümanlar tarafından
  • Presentabl kişilerdir ve konuya hakimdirler
  • Kriz yönetebilen ve müşteri ile ilişki kurabilen kişilerdir

Kurulduğu günden bu yana müşteri odaklı yaklaşımlarının yanı sıra etik değerlerine ve ilkelerine bağlı kalan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi sesli İngilizce çeviri işlemini uygun fiyat, hız ve kalite kriterleri dahilinde sunmaktadır.

Sahip olduğu EN 15038 Hizmet Kalite Standartları ile hizmet veren Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme bu anlamda sektörün öncü firmaları arasında yer almaktadır.

Sesli İngilizce çeviri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!