Silivri Yeminli Tercüme

Silivri Yeminli Tercüme, Silivri Tercüme, Silivri Çeviri ve Silivri Acil Tercüme Hizmetleri

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme yılların deneyimi ve son teknolojiyi birleştirerek Silivri tercüme ve Silivri çeviri hizmetinde sektör lideri olarak hizmet vermektedir.

1970’li yıllara kadar üzüm bağları açısından zengin olan ilçede günümüzde neredeyse hiç bağ kalmamış ve bağcılığın yok olma sebebi bölgedeki Rumların göç etmiş olmasıdır. Ayrıca Silivri’de 1961 yılından bu yana yoğurt festivali düzenlenmektedir.

Silivri, Çorlu, Marmaraereğlisi, Marmara Denizi ile çevrilidir. Marmara Denizi’ne olan kıyı uzunluğu 45 km olan Silivri’nin yüz ölçümü 760 km2’dir.

Türkiye ihracat oranının %2’sini oluşturan Silivri’de bulunan firmalarda toplamda 15.000 kişiye istihdam sağlanmaktadır. Bölgede faaliyet gösteren firmaların büyük oranda bulunduğu sektörler; metalurji ve makine sanayi, kimya sanayi, tekstil sanayi, gıda sanayi, plastik sanayi, inşaat sanayi, mobilya üretimi, ambalaj sanayi, yem, ahşap, enerji, endüstriyel gaz sanayi vb oluşturmaktadır.

Silivri ilçesinde bu denli aktif olan ihracat işlemlerinde ve yapılan ihracatın büyük oranda teknik alanda sağlanması dolayısıyla bölgede Silivri teknik tercüme ve Silivri teknik çeviri ihtiyacı her geçen gün artış göstermektedir. Silivri teknik tercüme ve Silivri teknik çeviri işlemleri yürütülürken alanında uzman ve deneyimli teknik tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Silivri teknik tercüme ve Silivri teknik çeviri yapılırken cümlelerin kısa, net ve anlaşılır olması gerekmektedir. Yasak, kural ve ikazların net ve kesin bir dille ifade edilmesi gerekmektedir. Katalog, kullanım kılavuzu, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihazların katalogları, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, ar ge raporları, teknik şartname ve ÇED raporları gibi evrakların Silivri teknik tercüme ve Silivri teknik çeviri işlemi gerçekleştirilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinde Silivri teknik tercüme ve Silivri teknik çeviri işlemlerinde gerekli görülmesi durumunda terminoloji sözlüğü oluşturulur ve çoklu kontrol sisteminden geçerek tercüme dosyaları teslim edilir.

Uluslararası işlemlerin temelini hukuk sistemleri oluşturur. Şirket kuruluşu, ortaklık, ithalat ihracat, eğitim, erasmus, vize, ikamet, vatandaşlık gibi işlemlerin temeli hukuk sistemleri üzerine kurulur ve hukuk evrakları düzenlenir.

Silivri hukuki tercüme ve Silivri hukuki çeviri işlemi yapılırken ise hukuk fakültesi mezunu ve hukuk sistemleri ve terminolojisi konusunda bilgi sahibi tercüme kadrosu tarafından işlem gerçekleştirilir.  Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi geniş tercüman, editör ve denetmen kadrosuna sahiptir. Okeanos’ta yürütülen her bir proje terminoloji, dil ve dosya formatı gibi çeşitli kategorilerde ele alınır. Silivri hukuki tercüme ve Silivri hukuki çeviri işlemleri ise çeşitli test ve denemelerden sonra oluşturulan profesyonel, anadil düzeyinde dil becerisine sahip ve hukuk alanında eğitim almış ve tercüme konusunda deneyimli ekip tarafından işleme alınır. Silivri hukuki tercüme ve Silivri hukuki çeviri işlemleri kapsamında başlıca evraklar; vekaletname, ihtarname, ihbarname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, beyanname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü ve teknik ve idari şartname vb evraklardan oluşmaktadır.

Hukuk evraklarının büyük çoğunluğu Silivri yeminli tercüme ve Silivri yeminli çeviri olarak düzenlenmiş bir şekilde teslim edilir. Silivri yeminli tercüme ve Silivri yeminli çeviri işlemi yeminli tercümanlar tarafından işleme alınıp belgelerin resmiyet kazanması amacıyla düzenlenir. Silivri yeminli tercüme ve Silivri yeminli çeviri işlemleri kapsamında nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, ruhsat, mahkeme kararı, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, temyiz belgesi, diploma, transkript, tasdikname, askerlik belgesi, tapu, muvaffakatname, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgesi, apostil, uygunluk belgesi, sertifika gibi evrakların işlemleri yapılır. Evlilik, boşanma, vatandaşlık, ikamet, vize, eğitim, sağlık, ithalat, ihracat gibi birçok işlemde Silivri yeminli tercüme ya da Silivri noter yeminli tercüme işlemi sağlanır. Bu bağlamda Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Perpa Ticaret Merkezi çatısı altında profesyonel bir ekiple ve sahip olduğu uluslararası EN 15038 Hizmet Kalite Standartları sertifikası prosesine göre tekliften teslimata işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Kurulduğu günden bu yana uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme anlayışını etik değerleri çerçevesinde sunan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bu bağlamda sektörün lider firmaları arasında yer almış ve uzun yıllardır da yerini korumaktadır. Kalite prosesleri çerçevesinde ilerleyen Okeanos ilk günden itibaren bu yaklaşımından ödün vermemiş ve bunu tüm çalışanlarına da aktarabilmiştir. Silivri yeminli tercüme bürosu ve Silivri tercüme bürosu olarak bir tercüme şirketinden beklenenden daha fazlasını sunmaktadır.

Evraklarınızın tercümesi ve editör kontrolü sağlandıktan sonra dilerseniz elden, dilerseniz ücretsiz kargo veya kurye ile adresinize teslimat gerçekleştirebiliyoruz. Bizlere www.okeanostercume.com.tr web sitemizden info@okeanostercume.com.tr mail adresimizden 0553 910 31 32 whatsapp hattımızdanya da 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!