ŞİRKET KURULUŞ ve TESCİL İŞLEMLERİNDE YENİ DÖNEM…

ŞİRKET KURULUŞ ve TESCİL İŞLEMLERİNDE YENİ DÖNEM…

Şirket kuruluşları ve tescilinde bürokrasiyi kolaylaştırmak, prosedürleri ve maliyeti azaltma amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan değişiklik içeriğine sahip Tebliğ 13.03.2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Şirket kuruluşu ve tescili işlemlerinde daha önce uygulanan işlemlerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı Odalar ve Noterlikler bünyesinde yapılan işlemlerde değişikliğe gidildi. Artık yeni şirket kuruluş işlemleri sadece TOBB’ a bağlı Odaların bünyelerinde bulunan Ticaret Sicil Müdürlükleri’nde tamamlanabilmektedir.

Bu sayede bundan böyle şirketlerin kuruluşu ve tescili, vergi kaydı, SGK kaydı ve Oda kaydı tek bir seferde gerçekleştirilecek.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için yapılması gereken ilk iş MERSİS’e kayıt ve işlemleri tamamlamak üzere ilgili Odaların bünyelerinde bulunan Ticaret Sicil Müdürlüklerine müracaat gerekmektedir.

Yabancı yatırımcı ve yabancı ortaklı şirket kuruluş ve tescili aşamasında yapılan YEMİNLİ SÖZLÜ TERCÜME işlemleri de yine Ticaret Sicil Müdürlükleri’nde yetkilendirilmiş personeller huzurunda YEMİNLİ TERCÜMANLAR tarafından gerçekleştirilerek tamamlanabilmektedir.

Ticaret Sicil Müdürlükleri bünyesinde yapacağınız yeni şirket kuruluşu ve tescili işlemleriniz için şirketimizde görev yapan YEMİNLİ TERCÜMAN kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Yeminli Sözlü Tercüme talepleriniz ve ayrıntılı bilgi için satış departmanımızı arayabilirsiniz, 02122214521 / Dahili 15

Okeanos Uluslar Arası Çeviri ve Yeminli Tercüme

Perpa Ticaret Merkezi A Blok 9.Kat Ofis : 1184 Okmeydanı Şişli İSTANBUL

 

İSTANBUL’DA YENİ ŞİRKET KURULUŞ ve TESCİLİ İŞLEMLERİ İÇİN 

İSTANBUL TİCARET ODASI HİZMET TEMSİLCİLİKLERİ :

PERPA İTO HİZMET TEMSİLCİLİĞİ : Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:13 Ofis : 2269 – 2270 Okmeydanı Şişli

GİYİMKENT İTO HİZMET TEMSİLCİLİĞİ : Oruç Reis Mah. Giyimkent Sitesi 12.sok.No: 82 Esenler

ANASOLU YAKASI BÖLGE HİZMET TEMSİLCİLİĞİ : Altay Çeşme Mah. Öz Sok. No: 19 Gold Plaza Maltepe

İTO ÇAĞRI MERKEZİ : 0212 444 0 486

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 13.03.2018 tarihinde yayınlanan ilgili Resmi Gazete

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/03/20180313-16.htm


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!