Slovakça Tercüme ve Slovakça Çeviri

Slovakça Türkçe-Türkçe Slovakça tercüme ve çeviri işlemi daha çok matbu evraklarda ve daha az oranla diğer alanlarda gerçekleştirilmektedir.

Slovakça, dünya üzerinde 7 milyon kişi tarafından konuşulmakta ve bu nüfusun 5 milyonu Slovakya’da yaşamaktadır. Slovakça dili Slovakya dışında özellikle Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Macaristan gibi komşu ülkelerde konuşulmaktadır. Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre gibi batı ğlkelerinin geçmişte yoğun göç alması sebebiyle bu ülkelerde de birçok insan tarafından Slovakça dili konuşulmaktadır. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da bu dili konuşan yaklaşık bir milyon kişi bulunmaktadır.

2017 yılında Slovakya Türkiye arasındaki ticaret hacmi 1.282 milyar ABD Doları olarak gerçekleşmiştir. Türkiye’nin ihracatı; 387 milyon ABD Doları ve ithalatı: 895 milyon ABD Dolarıdır.

Türkiye’de 45 Slovakya sermayeli firma faaliyet göstermekte, Slovakya’da ise 10 Türkiye sermayeli firma ve 50 küçük ölçekli işletme faaliyet göstermektedir. Türkiye sermayeli şirketlerin Slovakya’da yaptıkları yatırımın toplamı 1 milyon ABD Dolarıdır.

Slovakça Türkçe-Türkçe Slovakça Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Slovakya Türkiye arasında gerçekleşen teknik ürünlere dair ticaret sırasında bu ürünlerin teknik dkümanlarının Slovakça Türkçe-Türkçe Slovakça teknik tercüme ve teknik çeviri işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilirken terminolojik bütünlük, cümle yapısı ve gramer açısından dikkat edilmesi gerekmektedir. Teknik tercüme ve teknik çeviri projelerinde alanında uzman deneyimli tercüman ve editör ataması yapılmalıdır.

Slovakça Türkçe-Türkçe Slovakça Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Slovakya Türkiye arasında kurulan tüm bağlantılar sırasında hukuki prosedür düzenlemeleri yapılması gerekmektedir. Bu düzenlemeler sırasında hukuk dkümanların Slovakça Türkçe-Türkçe Slovakça hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri yapılır. Slovakça Türkçe-Türkçe Slovakça hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri yapılırken bazı evraklar Slovakça yeminli tercüman onaylı ya da Slovakça noter onaylı olarak düzenlenmektedir. Evrakın onay şeklini bireysel ya da kurumsal müşteriler tarafından ya da ibraz edilecek kurum talebi doğrultusunda belirlenir. Slovakça yeminli tercüman, Slovakça ile Türkçe arasında yazılı ve szlü tercüme yapabileceğini lisans diploması ile ispatlayabilen ve noterlik makamında noter huzurunda yemin eden ve sonrasında yeminli tercüman unvanı alan kişilerdir.

Slovakça Türkçe-Türkçe Slovakça Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri

Slovakya Türk öğrenciler ya da akademisyenler tarafından yüksek oranda talep gören ülkelerden biridir. Akademik çalışmalar ve eğitimler sırasında tez, ödev, makale, kitap, dergi gibi dökümanların Slovakça Türkçe-Türkçe Slovakça akademik tercüme ve akademik çeviri işlemleri yapılmaktadır. Slovakça Türkçe-Türkçe Slovakça akademik tercüme ve akademik çeviri işlemi yapılırken dökümanlar uzmanlık alanlarına göre matematik, fizik, sosyoloji, psikoloji gibi ayrıştırılarak bu alanlarda uzman tercüman ve editörler tarafından çalışılmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana tüm değerlerine bağlı kalmayı sürdürmüş, etik, ilkeli ve şeffaf çalışma prensibini uygun fiyat, kalite ve hız ile birleştirmiştir.

Slovakça tercüme ve Slovakça çeviri hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!