Sözlü Yeminli Tercüme

Sözlü Yeminli Tercüme

Resmi kurumlarda yabancı uyruklu vatandaşlar tarafından gerçekleştirilecek olan işlemler için sözlü yeminli tercüme hizmeti talep edilmektedir.

Çeviri yapacağı dilin eğitim, diploma, sertifika veya resmi herhangi belgesine sahip olan kişiler noterliklere bağlı bir şekilde yeminli tercüman olarak sözlü yeminli tercüme yapabilmektedir.

Sözlü Yeminli Tercümeye Nerelerde İhtiyaç Duyulmaktadır?

Yabancılara mülkiyet satışı esnasında tapu dairelerinde sözlü yeminli tercüme işlemini gerçekleştirmesi için yeminli tercümanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Yeminli tercümanlar tapu işlemi sırasında yabancı uyruklu vatandaştan tahsil edilen parayı, fatura içeriğini, sözleşme senedinin içeriğini yabancı uyruklu vatandaşa usulüne uygun olarak ve eksik bilgi vermeden aktarması gerekmektedir. Bu bağlamda doğru yeminli tercüme bürosundan doğru yeminli tercüman tercih edilmesi büyük önem arz etmektedir.

Yabancı uyruklu bir vatandaşın Türkiye mahkemelerinde görülen bir davaya konu olması durumunda da sözlü yeminli tercüme yapması için yeminli tercüman talep edilmektedir. Adliyelerde bilirkişi tercüman olarak görev yapacak yeminli tercümanların hukuki terminolojiye iyi derecede hakim olması, ülke hukuk sistemlerine ilişkin olarak bilgi donanımına sahip olması gerekmektedir.

Yabancı uyruklu iş insanları tarafından Türkiye’de son zamanlarda sayısız şirket kuruluş işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda şirket ana sözleşme metninin sözlü yeminli tercümesi için yeminli tercümanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Yeminli tercümanın sözlü yeminli tercüme işlemi esnasında şirket unvanını, şirket ortaklarının isimlerini belirtmeli, şirket kuruluş amacını, ortaklara düşen payları, şirket süresini ortaklara eksiksiz bir şekilde aktarmalıdır.

Noterlerde yabancı uyruklu vatandaşlar tarafından gerçekleştirilen vekalet verme, araç satışı, hisse devretme vb. noterlik işlemlerinde de vekaletname, imza beyannamesi, imza sirküleri belgelerinin sözlü yeminli tercüme işleminin yeminli tercümanlar aracılığıyla gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Tüm bu sözlü yeminli tercüme süreçleri için profesyonel hizmet veren bir yeminli tercüme bürosu ile çalışmak oldukça önemlidir. Bu bağlamda Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi her biri belirli bir uzmanlık alanında uzman, deneyim sahibi yeminli tercüman kadrosuyla kaliteli ve güvenilir sözlü yeminli tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Perpa İstanbul Ticaret Odasında gerçekleştirilen yabancı ortaklı şirket kuruluş işlemleri, Beyoğlu 25. Noterliğinde gerçekleştirilen işlemler için profesyonel yeminli tercüman kadrosu aracılığıyla sözlü yeminli tercüme sürecine katkıda bulunmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin sözlü yeminli tercüme ve yeminli tercüman hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlarımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!