Tapu İşlemlerinde Yeminli Tercüme

Tapu İşlemlerinde Yeminli Tercüme

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana tüm tercüme projelerinde olduğu gibi tapu tercüme ve tapu çeviri işlemlerinde de başarılı çalışmalarını sürdürmektedir.

Her geçen gün sınırların aşıldığı ve global etkileşimin artış gösterdiği dünyada farklı ülkelerde yaşam ve yerleşim büyük oranda artış göstermiş ve giderek artmaya devam etmektedir. Farklı bir ülkede yaşam, dil, kültür, yerleşim gibi hayatınızın her alanını etkilemektedir. Türkiye bu anlamda yabancı ülke vatandaşlarının yaşam ve yerleşimi anlamında ciddi kolaylıklar sağlamaktadır. Bunlardan biri de gayrimenkul alım ve vatandaşlık hakkı elde etme konularında sağladığı kolaylıktır.

Türk Vatandaşlığı Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmelik kapsamında son yapılan güncelleme ile minimum 1.000.000 Amerikan Doları tutarında gayrimenkul alımı minimum 250.000 Amerikan Doları tutarına çekilmiştir. Azami 250.000 ABD Doları tutarında gayrimenkul alımı ve en az üç yıl satışı gerçekleştirilmemesi kaydıyla Türkiye’de vatandaşlık hakkı imkanı tanınıyor. Bunun yanı sıra yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’de gayrimenkul alım satım ve devir işlemleri büyük kolaylıkla çok yıpratıcı şartlara gerek duyulmaksızın gerçekleştirilmekte. Yabancı ülke vatandaşlarının gayrimenkul alım satım ve devir işlemleri sırasında ilk edinmeleri gereken evrak güncel pasaportlarının noter onaylı pasaport tercümesi yapılmış halidir. Bunun yanı sıra tapu dairesinde satış işlemi sırasında yabancı uyruklu vatandaşın yanında yeminli tapu tercümanı bulundurması talep edilmektedir.

Tapu tercüme ve tapu çeviri işlemi sırasında yeminli tapu tercümanı tapu dairesinden alınan randevu saatinde taraflar ile birlikte hazır bulunmalıdır. Tapu tercüme ve tapu çeviri işlemi öncesinde yeminli tercümanın sistem üzerinden bilgileri kontrol edilir ve doğruluğu onaylandıktan sonra işleme geçilir.

Yeminli tapu tercümanı, taraflar arasında gerçekleşen konuşmayı ve tapu dairesi memurunun sorularını tercüme ederek yeminli tapu tercüme ve yeminli tapu çeviri işlemini gerçekleştirir. Yeminli tapu tercümanı, tapu işlemlerinde tercüman, terminolojiye hakim olmalı, tüm konuşmaları eksiksiz, hatasız ve tarafsız olarak tercüme etmelidir.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ilkelerine ve değerlerine bağlı çalışmalarını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme kriterleri ile birleştirerek hizmet vermeye devam etmektedir. Tapu terminolojisine hakim, uzman ve profesyonel tercüman kadrosu ile ilk günkü başarısını bugün de aralıksız devam ettirmektedir. Tüm dillerde tapu tercüme ve tapu çeviri hizmeti sunan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi İstanbul’un merkezi olan Perpa Ticaret Merkezi’nde tüm yeminli ya da noter onaylı tapu tercüme ve tapu çeviri işlemlerinde anlık çözümler sunmaktadır.

Tapu işlemlerinde tercüme, tapu işlemlerinde tercüman, tapu işlemlerinde yeminli tercüme ve tapu işlemlerinde çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!