Teknik Çeviri ve Teknik Tercüme

Teknik Çeviri ve Teknik Tercüme

Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin ilerlemesine bağlı olarak teknik çeviri ve teknik tercüme hizmetine olan ihtiyaç git gide artmaktadır.

Teknik Çeviri ve Teknik Tercüme Nedir?

Kaynak dilde otomotiv, tekstil, bilişim, inşaat, elektrik-elektronik, mimarlık, fen bilimleri, ekonomi, metafizik, matematik vb. teknik ve mühendislik alanlarında yazılmış olan bilimsel ve teknik bilgi içeren metinlerin hedef dile aktarılması işlemine teknik çeviri ve teknik tercüme denilmektedir.

Teknik tercüme ve teknik çeviri kaynak dili çok iyi bir şekilde bilmenin yanı sıra teknik terimler hakkında yüksek bilgi sahibi olmayı, çevirisi yapılacak konu alanı hakkında fikir sahibi olmayı gerektirmektedir. Bundan dolayı mutlaka mühendislik alanı bilgisi sahibi olan teknik tercümanlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Teknik Çeviri ve Teknik Tercümesi Talep Edilen İçerikler Nelerdir?

 Tüm endüstriyel ürünler, makineler ve cihazlara ait kullanım kılavuzları, bakım kılavuzları ve kurulum kılavuzları, katalog ve broşürler, elektrik-elektronik cihazlar, iletişim cihazları ve sistemleri ile ilgili teknik belgeler, kalite yönetim sertifikaları, teknik şartnameler, teknik içeriğe sahip web siteleri, parça listeleri, eğitim malzemeleri, reklam ve tanıtım metinleri, ambalajlar, MSDS formları, anketler, yönergeler, el kitapçıkları, teknik raporlar vb. tüm teknik içerikler teknik çeviri ve teknik tercüme kapsamına girmektedir.

Teknik Çeviri ve Teknik Tercümenin Püf Noktaları Nelerdir?

Teknik çeviri ve teknik tercümesi gerçekleştirilen içeriklerde kısa ve öz ifadelere yer verilmeli, açıklayıcı olmalı, eksik bilgi verilmemeli, mutlaka doğru bilgi içermelidir.

Teknik çeviri ve teknik tercüme işlemini gerçekleştirecek olan teknik tercüman mutlaka çeviri yapacağı teknik ve mühendislik alanı ile ilgili olarak iyi derecede bilgi sahibi olmalı, detaylı araştırma yapmalı ve teknik terimlere çok iyi bilmeli, teknik terminoloji sözlüklerinden mutlaka yararlanmalıdır.

Teknik çeviri ve teknik tercüme işlemini gerçekleştirecek olan teknik tercümanın bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi de teknik çeviri ve teknik tercüme sürecini kolaylaştırmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi teknik ve mühendislik alanları hakkında iyi derecede bilgi sahibi, teknik terminoloji ile uyumlu çeviri çalışmalarını gerçekleştiren ve deneyimli teknik tercüman kadrosu ile kaliteli ve güvenilir teknik çeviri ve teknik tercüme hizmeti vermektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin teknik çeviri ve teknik tercüme, teknik tercüman hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!