Teknik Şartname Tercümesi ve Teknik Şartname Çevirisi

Teknik Şartname Tercümesi ve Teknik Şartname Çevirisi Hizmeti

Teknik şartname tercüme ve çeviri işlemlerinde aranılan kalite, uygun fiyat ve hız kriterlerini bir arada sunan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yıllardır tercüme sektörünün lider firmaları arasında yer almaktadır.

Teknik Şartname Nedir?

Ortaya çıkarılacak bir iş ya da ürünün fiziksel, mekanik, estetik ve kimyasal özelliklerini ve nasıl yapılması gerektiğinin tarif edildiği belgelere teknik şartname denir.

Teknik şartnamede maddeler açık, anlaşılır ve ölçülebilir olmalıdır.

Teknik Şartname Hazırlamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Teknik şartnamede yer alan hükümler ve talep edilen her bir husus yoruma dayalı değil açık, kesin, net ve anlaşılır olmalıdır.
 • Teknik şartnameler tek bir ürün, model, marka, üretici, patent üzerinden değil rekabetin sağlanabileceği şekilde en az iki firma ya da markaya yönelik hazırlanmalıdır.
 • Yedek parça alımlarında ya da yedek parça teknik şartnamelerinde montaj, entegrasyon ya da diğer hususlarda tereddüt yaşanmaması adına yedek parçanın uygulanacağı ana makine marka, model tanımlamaları doğru yapılmalıdır.
 • Teknik şartname, talep edilen ürünün kalite seviyesini düşürebilecek serbest tanımlamalar barındırmamalıdır.
 • Teknik şartname hazırlanırken talep edilen malın performans beklentisi, çalışma şartları, kullanım alanı, varsa entegre çalıştırılacak diğer cihazlar ve diğer tüm detaylar açıkça belirtilmelidir.
 • Teknik şartnamede rakamlar belirtilirken esneklik payı bırakılmalı ve an az, en çok gibi değerlerle belirli aralıklar verilmelidir.
 • Uluslararası ölçü birimleri teknik şartnamelerde kullanılmalıdır.
 • İstenilen özellikler teknik şartnamede maddeler halinde ya da tablo şeklinde yazılmalıdır.
 • Teknik şartname kapsamında talep edilen ürün ya da hizmeti kullanacak personele verilmesi gereken eğitimler ve detayları hem teknik şartname hem de ihale dosyalarında açıkça belirtilmelidir.
 • Kalite güvence sistemi ve kalite belge ve hususları açıkça ifade edilmelidir.
 • Teknik şartnamede en az iki yıl ürün garantisi ve 10 yıl yedek parça garantisi belirtilmeli. Garanti süresi daha farklı talep ediliyorsa açıkça ifade edilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm ihale ve teknik tercüme projelerinde projenin içeriğine, konusuna ve uygulanacak işleme göre tercüme ekibi tayin eder.

Geniş bir tercüman ve editör kadrosuna sahip Okeanos her bir projede alanında uzman, eğitim ve deneyim sahibi anadil düzeyinde dil başarısı olan ekip ile o projeyi yürütür.

Yıllardır tercüme kalitesini uluslararası kalite standardı olan EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında tekliften teslimata başarılı bir iş akışı belirlemektedir.

EN 15038 Hizmet Kalite Standartları sertifikasını edinebilmek adına belirli periyotlarla denetime tabi olan ve her seferinde sertifika alma hakkını kazanan Okeanos başarısını uluslararası kriterlerde gerçekleştirmektedir.

Teknik şartname tercüme ve çeviri işlemlerinde terminolojisine uygun çalışmalar yürüterek sorunsuz ve eksiksiz hizmet sunmaktadır.

Müşteri talebi doğrultusunda yeminli teknik şartname tercüme ve çeviri hizmetini de Beyoğlu 25. Noterliği ile birlikte sürdürmekte anlık yeminli teknik tercüme ya da yeminli ihale tercümesi alanında da hizmet verebilmektedir.

Teknik şartname tercüme ve çeviri işlemlerinde gerekli prosedür ve terminolojiyi yılların deneyimi ve bugünün teknolojisini harmanlayarak sunan Okeanos profesyonel tercüme takip sistemi sayesinde müşterilerine şeffaflık sağlamaktadır.

İş dünyasının nabzını tuttuğu Perpa Ticaret Merkezi çatısı altında işletmelerin ihtiyaç duyduğu Perpa Ticaret Odası ya da Perpa Ticaret Sicil Müdürlüğü ya da Beyoğlu 25. Noterliği işlemlerinde şirket kuruluşundan noter tasdikli tercüme ve çeviri hizmetine kadar yazılı tercüme ve sözlü tercüme alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir.

Teknik şartname tercüme ve çeviri işlemlerinin sadece cümle çevirisi olmadığının farkında ve sorumluluğunda olan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi, metninizi birebir farklı dilde anlatımını sağlar ve terminolojik doğruluk, rakamların, formatın ve çeşitli görsel ve grafiklerin doğru tercümesini ve aktarımını da sağlamaktadır.

Daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!