Tercümanlık

Tercümanlık

Tercümanlık mesleği medeniyetlerin yayılması ve dillerin artması ile ortaya çıkmış dünyanın en eski mesleklerinden biridir.

Mütercim Tercümanlık Nedir?

Tercümanlık; en az iki dil arasında sözlü tercüme yapabilen kişiye denir.

Mütercim ise; yazılı bir ifadeyi başka bir dile yazılı olarak aktarabilen kişiye denir. Her iki tanımdan da anlaşılabileceği gibi mütercimlik yazılı tercüme, tercümanlık ise sözlü tercüme yapabilen kişidir. Her ikisini de gerçekleştirebilen kişiye ise mütercim tercüman denilmektedir.

Üniversitelerde 4 yıllık eğitim süresi ile okutulan bölümdür mütercim tercümanlık.

Mütercim Tercümanlık İş İlanları

Mütercim tercümanlık iş ilanlarına baktığınızda birbirinden bağımsız çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların ilanlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni ise tercümanlık mesleğinin geniş bir çalışma alanına sahip olmasıdır. Tercüme şirketleri, uluslar arası faaliyet gösteren firmalar, dış ticaret firmaları, hastaneler, yayın evleri gibi çok farklı sektörlerde iş imkanları mevcuttur.

Tercümanlık mesleği yaptığınız iş, bildiğiniz dil, pozisyonunuza bağlı olarak gelir düzeyi belirlenebilecek bir meslektir. Mütercim tercümanlık maaşları genellikle kurum bazlı olarak değişiklik göstermektedir. En büyük belirleyici unsur ise bilinen dillerdir.

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tercümanlık mesleğinin gelişimi için ve mütercim tercümanların deneyim kazanması amacıyla staj ve istihdam imkanı sunmaktadır.

Birçok dil ve birçok terminolojiye bağlı olarak geniş bir tercüman kadrosuna sahip Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme, aynı zamanda yeminli tercüme ve noter yeminli tercüme işlemlerinde çok sayıda mütercim tercümanlık mezunu profesyonel bir kadro ile hizmet sunmaktadır.

Tercüme projelerinin tekliften teslimata tüm prosesinde sahip olduğu EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında hizmet veren Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme aynı standartları tercüman kadrosu için de uygulamaktadır.

Tercümanlık mesleği hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizden ya da info@okeanostercume.com.tr mail adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!