Tıbbi Tercüme ve Tıbbi Çeviri

Tıbbi Tercüme ve Tıbbi Çeviri Hizmetleri

Tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri hizmetleri Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tarafından profesyonel tıbbi tercüman ekibi tarafından yürütülmektedir.

Tıp, tarihin en eski bilim dallarından biridir. Tıbbi çalışmalar dünyanın dört bir yanında çok çeşitli olarak devam etmektedir. Global gelişmelerin yakından takip edildiği ve dil farklılıkların ortadan kaldırıldığı bir sistemdir.

Tıp alanında yapılan gelişmeleri ve tıbbi süreçleri takip etmek ya da bir ülkede tıbbi anlamda yürütülen bir işlemin başka bir ülkede devamlılığını sağlamak amacıyla tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri detaylı bilgi birikimi, altyapı, donanım gerektirmektedir. Bu nedenle tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemleri alanında uzman deneyimli tıp alanında eğitim almış ve donanımlı tercüman ve editör kadrosu tarafından yürütülmektedir.

Bireysel müşterilerin özellikle yurtdışında sağlık sorunlarına çözüm bulmak amacıyla sağlık raporu, ameliyat raporu, konsültasyon raporu, epikriz raporu, tomografi ve MR sonucu, labratuar sonuçları gibi dosyaların tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemi yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca bunun yanı sıra sağlık turizmi kapsamında doktor web sitelerinin, hastane web sitelerinin, hastane evraklarının, estetik ve güzellik merkelerinin döküman ve web sitesi gibi dökümanların ve tıbbi akademik çalışmalar kapsamında makale, araştırma, kitap, dergi gibi dökümanların tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemleri gerçekleştirilir.

Yeminli Tıbbi Tercüme ve Yeminli Tıbbi Çeviri

Son yıllarda ülkemizde hızlıca gelişen ve büyüyen sağlık sektörü, yurt dışından gerek kozmetik, gerek tıbbi tedavi gerek ise kaplıca ve benzeri medikal tedaviler için çok sayıda yabancının tercihi konumuna gelmiştir. Son yıllarda bu alanda yabancılara verilen tedavilerin ülkemize milyarlarca dolar getirisi olmaktadır. Özellikle sağlık turizmi sırasında tercüme edilen evrakların yeminli tıbbi tercüme ve yeminli tıbbi çeviri işlemi talep edilmektedir. Yeminli tıbbi tercüme ve yeminli tıbbi çeviri; tıp eğitimi almış, tıbbi terminolojiye hakim, notere giderek en az iki dilde yazılı ve sözlü tercüme yapabileceğini beyan eden ve bunun lisans diploması ile ispat edebilen tercümanların noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek bu unvanı elde etmesi sonucu gerçekleşebilir. Tıbbi dokümanların tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri işlemi gerçekleştirildikten sonra çıktısını alarak ıslak imza ve kaşe yapılması ile oluşur.

Bazı durumlarda da tıbbi dokümanların noter onaylı tıbbi tercüme ve noter onaylı tıbbi çeviri işlemi talep edilmektedir. Bu işlem tıbbi yeminli tercüme sonrası noterlik makamında noter tarafından tasdik edilerek noter onaylı tıbbi tercüme ve noter onaylı tıbbi çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Noter onaylı tıbbi tercüme ve noter onaylı tıbbi çeviri yapıldıktan sonra bir nüshası da noterlik makamında muhafaza edilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ilkelerine ve değerlerine bağlı olarak çalışmayı uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme ve çeviri hizmetini tüm tercüme türlerinde olduğu gibi tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri konusunda da bu yaklaşımını döndürmektedir.

Tıbbi tercüme ve tıbbi çeviri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!