Türkçe Farsça Çeviri

Türkçe Farsça çeviri

Yüzlerce farklı dilin bulunduğu günümüzde, kimi diller köken ve yazım şekli gibi unsurlar açısından benzerken kimi diller de birbirinden oldukça farklıdır. Yazım şekli Arap alfabesiyle yazılan, Türkiye çevresinde oldukça sık konuşulan Farsça da bu dillerden birisidir. Kökeni çok eskilere, Perslere dayanan bu dil Arapça ve Türkçenin etkisi altında kalsa da bugünkü varlığını sürdürmekte ve konuşulmaya devam edilmektedir. İran ile Türkiye arasındaki ilişkilerin sıcak olması, İran’dan Türkiye’ye çeşitli sebeplerden dolayı pek çok İran vatandaşının gelmesi Türkçe Farsça çeviri ihtiyacının oluşmasına zemin hazırlamış Farsçayı önemli bir dil haline getirmiştir.

Tacikistan, Afganistan ve İran’ın resmi dili olup, Özbekistan, Pakistan ve Hindistan’da da hala konuşulmakta olan Farsça ticaret dillerinden birisidir. Özellikle doğal gaz rezervinin büyük çoğunluğunu elinde bulunduran İran ithalat ve ihracat işlemlerinde Farsça çeviri hizmetine fazlasıyla başvurmaktadır. İthalat ve ihracat işlerini gerçekleştirdiği ülkelerden birisi de Türkiye’dir. Bu anlamda Türkçe Farsça çeviri ihtiyacı ortaya çıkar.

Türkçe ve Farsça alfabe bakımından birbirinden farklı diller olup ortak geçmişe dayalı birtakım ortak sözcükler barındırıp birbirlerinden etkilenmişseler de dil ailesi olarak bulundukları grup, dilbilgisel yapı bakımından tamamen farklı özellik taşımaktadırlar. Türkiye’nin Farsça konuşulan ülkelerle özellikle İran’la farklı kültürel özelliklere, gelenek ve göreneklere sahip olması Türkçe Farsça çeviri işleminin profesyonel bir tercüme bürosu tarafından yapılmasını gerektirmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi donanımlı, hem kaynak dil hem de hedef dil konuşucularının kültürleri hakkında bilgi sahibi, gelişim odaklı, tıbbi, hukuki, teknik başta olmak üzere pek çok alana hakim Farsça tercüman kadrosuyla profesyonel Türkçe Farsça çeviri hizmeti vermektedir. Farsçanın şiirsel ve melodik bir dil olması metnin Türkçeden Farsçaya aktarılırken aynı hassasiyetle aktarılmasını gerektirmektedir. Bu anlamda Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Farsça tercüman kadrosu dili etkili kullanabilen kişilerden oluşmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Türkçe Farsça çeviri, Farsça Türkçe çeviri, Farsça tercüman hizmeti ile ilgili olarak daha detaylı bilgiye ulaşmak ve fiyat teklifi alabilmek için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden bizlere ulaşabilir, 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!