Türkçe Fransızca Çeviri

Türkçe Fransızca Çeviri

Ticari, teknik, hukuki, tıbbi, akademik başta olmak üzere pek çok alanda Türkçe Fransızca çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Fransızca Teknik Çeviri

Kullanım kılavuzu, katalog, el kitapçığı, broşür, teknik şartname, CE belgesi, teknik rapor gibi belgelerin Fransızca teknik çevirisine ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu belgelerin Türkçe Fransızca çevirisi inşaat, tekstil, makine, bilişim, havacılık, denizcilik, kimya, endüstri, telekomünikasyon, yazılım gibi alanlarda bilgi sahibi Fransızca tercüman kadrosu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Fransızca teknik çeviri sürecinde dikkat edilmesi gereken ölçütlerden birisi kısa, net ve anlaşılır cümleler kurmaktır. Günlük dilden uzak, teknik terminolojiyle uyumlu bir dil kullanılması da büyük önem taşımaktadır.

Mahkeme kararları, adli sicil kaydı, sözleşme, toplantı tutanakları, şirket tüzüğü, genelge, vekaletname, muvafakatname, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi, ticaret sicil tasdiknamesi, vergi levhası, banka hesap dökümü, fatura, poliçe, bilanço, diploma ve transkript gibi evrakların da Türkçe Fransızca çevirisine sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır.

Türkçe Fransızca çevirisine ihtiyaç duyulan diğer içerikler ise web siteleri, yazılımlar, otomasyonlar, kitap, dergi ve makalelerdir.

Söz konusu belgelerin, metinlerin ve içeriklerin Türkçe Fransızca çeviri sürecinde dikkat edilmesi gereken belli başlı ölçütler bulunmaktadır.

Türkçe Fransızca çeviri işlemi hem Fransızcaya hem de Türkçeye anadil düzeyinde hakim, her iki dilin de dilbilgisel ve anlamsal özelliklerine ilişkin iyi düzeyde bilgi sahibi Fransızca tercüman kadrosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Fransızca tercümanın mutlaka bir uzmanlık alanına (teknik, hukuki, tıbbi, akademik, ticari vb.) ve ilgili uzmanlık alanının jargonuna ve terminolojisine hakim olması da Türkçe Fransızca çeviri süreci için oldukça önemlidir.

Türkçe Fransızca çeviri işlemi gerçekleştirildikten sonra mutlaka kontrolör ve editörler aracılığıyla kontrolünün sağlanması da sürece pozitif katkı sağlayacaktır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi belirli bir uzmanlık alanının terminolojisi ve jargonu hakkında iyi düzeyde bilgi sahibi, her iki dil yönünde de dilbilgisi kurallarına dikkat ederek anlaşılır çeviriler gerçekleştirebilecek Fransızca tercüman kadrosuyla kaliteli ve güvenilir Türkçe Fransızca çeviri hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Türkçe Fransızca çeviri, Fransızca teknik çeviri, Fransızca tercüman hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir, info@okeanostercume.com.tr adresine e-postalarınızı gönderebilir, 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımız ya da 212 221 45 21 numaralı sabit hattımız aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

 


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!