Türkçe Lehçe Çeviri

Türkçe Lehçe Çeviri

39 milyonu Polonya’da olmak üzere 50 milyon insan tarafından konuşulan Polonya’nın resmi dili Lehçe bugün çevirisi talep edilen diller arasında yer almaktadır. Bugün pek çok tercüme bürosu tarafından Türkçe Lehçe çeviri hizmeti sağlanmaktadır. Ancak Türkçe Lehçe çeviride kaliteyi yakalamak büyük dikkat ve yetenek işi gerektiren bir eylemdir.

Türkçe lehçe çeviri yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi Türkçenin Ural-Altay Dil Ailesinin Altay kolunda, Lehçenin de Hint-Avrupa Dil Ailesinin Slav kolunda olduğudur. Çünkü bilindiği üzere iki dil ailesi birbirinden oldukça farklı özellikler barındırmaktadır. Ural Altay dil ailesinde yer alan Türkçe eklemeli bir dil iken, Hint-Avrupa dil ailesinde yer alan Lehçe çekimli bir dildir. Bundan dolayı sözcük ve tümce yapıları birbirinden farklıdır.

Türkçe lehçe çeviri işlemini gerçekleştirecek tercüman da hem Lehçenin hem de Türkçenin dilsel özelliklerini bilerek çeviri işlemini gerçekleştirmelidir.  Polonya eğitim ve yaşam standartları açısından yüksek düzeyde bir ülkedir. Bundan dolayı ülkemizden Polonya’ya eğitim, iş, seyahat amaçlı pek çok Türk vatandaşı gitmektedir. Türk vatandaşları bu sebeplerden dolayı türkçe lehçe çeviri hizmetine ihtiyaç duymaktadır.

Lehçe çeviri ve lehçe tercüme alanında bireysel ya da kurumsal müşteri talebi doğrultusunda yeminli, noter tasdikli olarak da hizmet sağlayan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme, teknolojik altyapısı ile müşteri odaklı çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkçe lehçe çeviri hizmetinin alanında uzman hem Türkçe hem Lehçe dil özelliklerine sahip tercümanlar tarafından sağlandığı Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinde tez, abstract, makale, diploma transkript, kullanım kılavuzu, katalog, vekaletname, imza sirküleri, doğum belgesi, aile cüzdanı ve buna benzer pek çok belgenin türkçe lehçe çeviri hizmeti sunulmaktadır.

Her dilde olduğu gibi türkçe lehçe çeviride de kaliteli ve uygun fiyatlarla hizmet veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ihtiyaç duyduğunuz, talep ettiğiniz ve beklentisi içerisinde bulunduğunuz tüm çeviri hizmetleri için İstanbul Şişli’de hizmet sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin türkçe lehçe çeviri hizmeti ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden bizlere ulaşabilir, 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :

Gönderiyi Paylaş!